شهرخبر

باباخانی: هیئت‌ها مهمترین مرکز حل مشکلات مردم می‌شود


باباخانی: هیئت‌ها مهمترین مرکز حل مشکلات مردم می‌شود

هیئت به‌عنوان مردمی‌ترین نهاد اجتماعی و فرهنگی، به همراه تشکل‌های دینی و مردمی می‌توانند همانطور که پیش از این در تاریخ دیدیم در حل مشکلات کشور کمک‌کننده باشند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، اولین نشست دبیران استانی شورای هماهنگی شبکه‌های هیئت و تشکل‌های دینی کشور در شهر مقدس مشهد و در جوار ملکوتی آستان حضرت علی بن موسی الرضا (ع) با حضور حجت‌الاسلام مجید باباخانی مدیر سازمان هیأت و تشکل‌های دینی، معاونین سازمان و دبیران استانی آغاز شده است.

حجت‌الاسلام مجید باباخانی مدیر سازمان هیأت و تشکل‌های دینی در ابتدای این جلسه ضمن بیان وضعیت موجود شبکه‌های هیأت در کشور گفت: هیأت‌ها ظرفیت بالایی در حل مشکلات جامعه و کشور دارند و به‌عنوان مردمی‌ترین نهاد اجتماعی و فرهنگی با ارتباط عمیق و دوسویه بین مردم و هیأت‌ها و بالفعل شدن ظرفیت‌های آشکار و نهانشان، به همراه تشکل‌های دینی و مردمی می‌توانند همانطور که پیش از این در تاریخ دیدیم در حل مشکلات کشور کمک‌کننده باشند.

مردمی‌شدن عرصه تبلیغ دین

وی ضمن اشاره به اینکه شبکه‌های هیأت باید در همه استان‌ها فعال شوند ادامه داد: حل مسائل فرهنگی و اجتماعی در کشور جزء از طریق مردمی‌شدن عرصه تبلیغ دین و عمومیت دادن فرهنگ به دست نمی‌‌آید و همانطور که ذکر شد این مهم را می‌توان با ایجاد شبکه‌های هیأت در همه استان‌ها پیش بُرد و با تجمیع توان این مراکز ضمن هم‌افزایی در اقدامات مشترک، شاهد تاثیرگذاری بیشتر آن‌ها باشیم.

شبکه هیأت مهمترین مرکز مردمی حل مشکلات

باباخانی در ادامه با تشریح سند سازمان هیأت و تشکل‌های دینی افزود: راهبری هوشمند نهاد اجتماعی هیأت به‌عنوان همگانی‌ترین هویت تبلیغی در دسترس در کنار تعالی و رشد نسل‌تازه مدیران فرهنگی در موضوع هیأت و تشکل‌های دینی از اصلی‌ترین ماموریت‌های این سازمان است که ذیل این موضوع،دبیران شورای شبکه هیأت در استان‌ها باید تبدیل به مهم‌ترین مرکز مردمی در حل مسائل و معضلات هر استان شود.

انتهای پیام/