شهرخبر

دعوت رسمی امارات از آیت‌الله رئیسی برای سفر به این کشور

تهران- ایرنا- وزیر امور همکاری‌های بین‌المللی کشور امارات در دیدار با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی کشورمان از دعوت رسمی این کشور برای بازدید آیت‌الله رئیسی از اکسپو ۲۰۲۰ همزمان با روز ۱۸ بهمن ماه خبر داد.

دعوت رسمی امارات از آیت‌الله رئیسی برای سفر به این کشور
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه‌نیوز، محمدمهدی اسماعیلی، امروز جمعه ۲۴ دی‌ماه ضمن بازدید از برخی بخش‌های نمایشگاه اکسپوی ۲۰۲۰ لحظاتی پیش ضمن بازدید از پاویون کشور امارات با ریم الهاشمی، وزیر مشاور امارات متحده عربی در زمینه همکاری‌های بین‌المللی دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار که در محل پاویون این کشور در اکسپو امسال برگزار شد، خانم الهاشمی ضمن خوش آمد به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از دعوت رسمی این کشور از رییس جمهور کشورمان آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی برای بازدید از اکسپو ۲۰۲۰ همزمان با روز ۱۸ بهمن ماه امسال خبر داد.

مدیر کل اکسپو ۲۰۲۰ در این دیدار همچنین از اعلام آمادگی خود برای سفر به ایران برای توسعه مناسبات فرهنگی و تعاملات فیمابین دو کشور خبر داد و افزود: امیدوارم به زودی به ایران سفر کنم تا تبادلات فرهنگی دو کشور در بالاترین سطح خود توسعه یابد.

همچنین در این دیدار دکتر محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز طی سخنانی ضمن تقدیر از همکاری کشور امارات در همراهی ایران در برپایی غرفه ایران در رویداد جهانی گفت: ما از روابط فرهنگی گسترده فیمابین دو کشور استقبال می کنیم.

اسماعیلی که برای بازدید از اکسپو ۲۰۲۰به امارات سفر کرده است تاکنون از پاویون کشورهای ژاپن، هند و روسیه در این رویداد مهم جهانی بازدید کرده است.

در این بازدید غلامرضا منتظری نایب رئیس کمیسیون فرهنگی و سیدمجتبی محفوظی رئیس فراکسیون فرهنگ عمومی مجلس شورای اسلامی ایران، سیدمحمود اسلامی معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، رییس موسسه نمایشگاه های بین المللی وزارت صمت و مهدی افضلی مدیرعامل بنیاد رودکی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی را همراهی کردند.

نمایشگاه جهانی اکسپو ۲۰۲۰ دبی یکی از مهم‌ترین رویدادهای جهانی محسوب می‌شود که به‌ دلیل شیوع کرونا با یک سال تاخیر آغاز شده شده از اول اکتبر ۲۰۲۱ تا ۳۱ مارس ۲۰۲۲ (۹ مهر ۱۴۰۰ – ۱۱ فروردین ۱۴۰۱ ) به ‌مدت ۱۸۲ روز در دبی برگزار می‌شود و برای ۶ ماه میزبان ۱۹۲ کشور جهان است.

نمایشگاه اکسپو دبی یکی از بزرگ ‌ترین نشست ‌های جهانی است که بهترین‌ های جهان برای ساخت آینده ‌ای بهتر در یک مکان جمع می‌شوند. جوانان نقش مهمی در این رویداد ایفا می‌کنند و فرصت مشاهده، یادگیری و کمک به ‌شکل‌گیری ایده‌ های خلاقانه را خواهند داشت و می ‌توانند راهکارهای نوآورانه ‌ای برای ایجاد آینده ‌ای پربارتر در منطقه خاورمیانه و جهان ارائه کنند.