به گزاش اکوایران، احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی به همراه مقدسی رییس کل گمرک ایران و هیئت همراه در نشست تخصصی با ناظر گمرکات استان هرمزگان به بررسی وضعیت ترخیص کالاها و روند اجرای تشریفات گمرکی در بزرگترین گمرک کشور پرداختند .

این نشست تخصصی با محوریت بررسی و ارزیابی وضعیت ترخیص کالاها و روند اجرای تشریفات گمرکی امروز در سالن کنفرانس گمرک شهید رجایی برگزار شد.

خاندوزی در این نشست اعلام کرد؛ ما به دنبال تسریع در ترخیص کالاها و تسهیل روند اجرای تشریفات گمرکی و همچنین به صفر رساندن کالاهای متروکه هستیم ، لذا در بررسی برنامه ها و تمهیدات جدید در نظر داریم فعالیت گمرک به عنوان دروازه بان اقتصادی ایران را افزایش بدهیم .

وزیر امور اقتصادی و دارایی با تاکید بر ضرورت ۲۴ ساعته شدن فعالیت گمرک در هر بندری از استان هرمزگان که نیاز باشد، گفت: گمرک به عنوان دروازبان اقتصادی کشور در محل تلاقی با بیش از ۲۵ دستگاه دیگر هم راستا فعالیت می‌کند.

مقدسی در این نشست در راستای تأمین معیشت زندگی مردم کشور و فراهم شدن نیازهای ضروری گفت : تدابیری اتخاذ شده که با هماهنگی و همکاری سایر دستگاه‌ها ، فرآیندهای ترخیص کالاها سرعت بیشتری بگیرد تا نیازهای اساسی مردم و کشور بموقع و در کمترین زمان ممکن فراهم شود.