شهرخبر

لیست جدید افزایش سرمایه نمادهای بورسی

طبق اطلاعیه‌‌‌هایی در سامانه کدال منتشر شده است چهار نماد با افزایش سرمایه همراه بوده است.

اقتصاد لیست جدید افزایش سرمایه نمادهای بورسی

در روزهای اخیر اطلاعیه‌‌‌هایی در سامانه کدال منتشر شده است که برخی از آنها به فرآیند افزایش سرمایه شرکت‌ها اختصاص داشت. در ادامه به اختصار مهم‌ترین این اطلاعیه‌ها را مرور می‌کنیم.

دلقما: شرکت دارویی و بهداشتی لقمان اعلام کرد که افزایش سرمایه شرکت از مبلغ ۵/ ۶۷ میلیارد تومان به مبلغ ۵/ ۶۷۳ میلیارد تومان (افزایش سرمایه حدود ۹۰۰‌درصدی) از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌‌‌ها در تاریخ ۲۲ دی ماه ۱۴۰۰ در مرجع ثبت شرکت‌ها به ثبت رسیده است.

شراز: شرکت پالایش نفت شیراز نیز طی اطلاعیه‌‌‌ای در کدال اعلام کرد که تاییدات لازم در خصوص افزایش سرمایه از مبلغ ۷/ ۱۰۲ ‌میلیارد تومان به مبلغ ۱/ ۱‌هزار میلیارد تومان (افزایش سرمایه حدود ۹۷۱‌درصدی) از محل سود انباشته و اندوخته طرح و توسعه به منظور اجرای طرح‌‌‌های توسعه‌‌‌ای، اصلاح ساختار مالی و جلوگیری از خروج وجه نقد به منظور تامین سرمایه در گردش موردنیاز شرکت را از سوی حسابرس و بازرس قانونی (موسسه حسابرسی دش و همکاران) دریافت کرده است. بدیهی است انجام افزایش سرمایه یاد شده منوط به موافقت سازمان بورس و اوراق بهادار و تصویب مجمع عمومی فوق‌العاده است و در این خصوص اطلاع‌رسانی لازم صورت خواهد گرفت.

دسبحان: شرکت سبحان دارو مهلت استفاده از حق‌تقدم خرید سهام را در سامانه کدال اعلام کرد. در اطلاعیه شرکت آمده است که با عنایت به مجوز افزایش سرمایه مورخ ۲۳/ ۰۹/ ۱۴۰۰ و بر اساس تصمیمات مجمع عمومی فوق‌العاده مورخ ۱۲/ ۱۰/ ۱۴۰۰ با توجه به افزایش سرمایه شرکت از مبلغ ۱۵۳‌میلیارد تومان به ‌‌۲۴۳‌میلیارد تومان از محل مطالبات و آورده نقدی، مهلت استفاده از حق‌تقدم خرید سهام از تاریخ ۲۲/ ۱۰/ ۱۴۰۰ لغایت تاریخ ۲۱/ ۱۲/ ۱۴۰۰ تعیین شده است.

غشوکو: شرکت شوکوپارس اعلامیه پذیره‌نویسی عمومی حق‌تقدم‌‌‌های استفاده نشده را در سامانه کدال منتشر کرد. در این اطلاعیه آمده است که با عنایت به مجوز افزایش سرمایه مورخ ۲۰/ ۰۶/ ۱۴۰۰ و بر اساس تصمیمات مجمع عمومی فوق‌العاده مورخ ۲۵/ ۰۳/ ۱۳۹۹و صورتجلسه هیات‌مدیره مورخ ۳۱/ ۰۶/ ۱۴۰۰ با توجه به افزایش سرمایه شرکت از مبلغ ۵/ ۱۴‌میلیارد تومان به ‌‌‌مبلغ ۴۰‌میلیارد تومان، تعداد ۲۲۵‌میلیون و ۶۲‌هزار و ۲۵۹ سهم با توجه به حق‌تقدم استفاده شده توسط سهامداران فعلی، و با عنایت به انقضای مهلت استفاده از حق‌تقدم مذکور برای تحقق افزایش سرمایه، به این وسیله تعداد ۲۹‌میلیون و ۹۳۷‌هزار و ۷۴۱ سهم ۱۰۰۰ ریالی برای پذیره‌‌‌نویسی عمومی عرضه می‌شود. مهلت پذیره‌نویسی عمومی از تاریخ ۲۲/ ۱۰/ ۱۴۰۰ لغایت ۲۱/ ۱۱/ ۱۴۰۰ تعیین شده است.

منبع: تجارت نیوز