شهرخبر

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا:

سرعت پیشرفت در مذاکرات هسته‌ای ایران «متوسط» است

سرعت پیشرفت در مذاکرات هسته‌ای ایران «متوسط» است

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا سرعت پیشرفت در مذاکرات هسته‌ای وین با ایران را «متوسط» عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقا از اسپوتنیک، «ندپرایس»، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا با اشاره به اینکه احیای توافق هسته‌ای با ایران به کار بیشتری نیاز دارد، گفت: سرعت پیشرفت در مذاکرات هسته‌ای وین در حال حاضر «متوسط» است.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در نشست خبری هفتگی خود گفت: «ما در مورد پیشرفت اندکی صحبت می‌کنیم که در روزهای اخیر متوجه آن شده‌ایم… البته اگر می‌خواهیم برنامه جامع اقدام مشترک را نجات دهیم، باید پیشرفت بیشتری بدست آید.»

هشتمین دور از گفتگوهای برچیدن تحریم‌ها عصر دوشنبه دو هفته گذشته با برگزاری نشست کمیسیون مشترک برجام به ریاست «علی باقری» مذاکره کننده ارشد جمهوری اسلامی ایران و «انریکه مورا» معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا آغاز شد و این گفتگوها همچنان ادامه دارد.

روز گذشته نیز نماینده روسیه در مذاکرات وین برای برچیدن تحریم‌ها علیه ایران از نشست مجدد اعضای برجام (بدون ایران) با هیأت آمریکا خبر داده بود.

بر اساس این گزارش، میخائیل اولیانوف در پیامی توئیتری نوشت: عصر دوشنبه شرکت کنندگان برجام (بدون ایران) و آمریکا مجدداً برای مقایسه متون گرد هم آمدند. جلسه نسبتاً کوتاهی بود.

وی افزود: با توجه به برخی ابهامات در این زمینه، اجازه دهید تاکید کنم که در بسیاری از مواقع اعضای برجام از جمله ایران در غیاب ایالات متحده ملاقات می‌کنند.