شهرخبر

خاندوزی: پیشنهادات ده‌گانه حمایتی دولت برای تقویت صنایع بورسی تقدیم مجلس می‌شود


خاندوزی: پیشنهادات ده‌گانه حمایتی دولت برای تقویت صنایع بورسی تقدیم مجلس می‌شود

وزیر اقتصاد گفت: مقرر شده اجزای بسته ده‌گانه دولت که نیازمند بودجه است در مصوبه‌ای رسمی و با امضاء رئیس جمهور به مجلس تقدیم شود تا رسما به عنوان پیام حمایت دولت از صنایع بورسی در زمره مصوبات لایحه بودجه ۱۴۰۱ قرار گیرد.

به گزارش گروه پارلمانی خبرگزاری تسنیم، سید احسان خاندوزی وزیر اقتصاد و امور دارایی در جمع خبرنگاران در تشریح نشست امروز (سه‌شنبه 21 دی) کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، گفت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در زمینه برخی موضوعات مرتبط با عملکرد وزارت امور اقتصادی و دارایی سوالاتی را داشتند که با حضور معاونین وزارتخانه به این سوالات پاسخ داده شد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به اینکه سوالات مطرح شده از سوی نمایندگان عمدتا در خصوص مسائل حوزه بانکی، گمرکات و اموال تملیکی بود که پاسخ‌های ارائه شده نمایندگان را قانع کرد، ادامه داد: در زمینه عملکرد وزارت امور اقتصادی و دارایی برای اجرایی شدن بیانیه گام دوم انقلاب نیز مواردی مطرح شد. این وزارت‌خانه در سه بند بیانیه که به مسائل اقتصاد، عدالت و مبارزه با فساد و کمک به رشد علمی کشور اختصاص پیدا کرده وظایفی به صورت مستقیم دارد.

وی ادامه داد: در خصوص عملکرد وزارت امور اقتصادی و دارایی برای کاهش تورم نقطه به نقطه کشور، حرکت به سمت توزیع عادلانه‌تر تسهیلات و منابع در کشور و شفافیت در عرصه شرکت‌ها و بانک‌های دولتی مسائلی مطرح و تبیین شد.

خاندوزی گفت: نمایندگان در زمینه بازار سرمایه، حمایت از سهامداران خرد، خزانه‌داری، پرداخت هزینه‌های مربوط به کتابخانه‌های کشور و استان‌های مختلف مسائلی را مطرح کردند که پاسخ‌هایی ارائه شده اکثریت نمایندگان را اقناع کرد.

خاندوزی در خصوص آینده بازار سرمایه، گفت: بورس آینه تمام نمای اقتصاد ایران است، تمام بخش‌ها، وزارتخانه‌ها، تحولات خارجی و داخلی در آینه بورس منعکس می‌شوند، دولت وظیفه دارد تلاش کند سازماندهی بورس شفاف و رقابتی باشد و از سهامداران و گروه‌هایی که صدای آنها کمتر شنیده می‌شود و اکثریتی که از سال 99 تا کنون به جمعیت این گروه به شدت اضافه شده است حمایت کند.

وی با اشاره به اینکه برخی از نمایندگان دغدغه‌هایی داشتند مبنی بر اینکه اجزای بسته 10پیشنهادی دولت که در ستاد اقتصادی برای صنایع بورسی تصویب شده بود بازتابی در لایحه بودجه نداشته است، ادامه داد: با توجه به اصرار وزارت امور اقتصادی و دارایی، سازمان بورس و موافقت رئیس جمهور مقرر شد اجزایی که نیازمند بودجه است در مصوبه‌ای رسمی و با امضاء رئیس جمهور به مجلس تقدیم شود تا رسما به عنوان پیام حمایت دولت از صنایع بورسی در زمره مصوبات لایحه بودجه 1401 قرار بگیرد.

انتهای‌پیام/