دوران محاصره اقتصادی به پایان رسیده است

  محسن رضایی معاون اقتصادی رئیس جمهور کشورمان که برای شرکت در مراسم تحلیف دانیل اورتگا، رئیس‌جمهور منتخب مردم نیکاراگوئه به ماناگوآ پایتخت این کشور سفر کرده است، بعد از ظهر یکشنبه به وقت محلی در دیدار با «دنیس مونکادا» وزیر امور خارجه نیکاراگوئه، با اشاره به اینکه خوشبختانه جمهوری اسلامی ایران با کشورهای منطقه آمریکای لاتین دوستی و همکاری‌های خوبی دارد، گفت: به دنبال توسعه روابط راهبردی با نیکاراگوئه در بخش‌های مختلف هستیم.

وی خاطرنشان کرد: باید در دوره جدید تلاش کنیم در سطوح مختلف بین‌المللی، اقتصادی و تجاری، علمی و فرهنگی، صنعت و انرژی همکاری‌ها را توسعه بیشتری دهیم.

معاون اقتصادی رئیس جمهور با انتقاد از قلدرمآبی و زورگویی آمریکایی‌ها و دخالت آنان در امور داخلی کشورها، اظهار داشت: زورگویی و محاصره اقتصادی آمریکا قطعاً تاثیری در مقاومت و ایستادگی ملت‌های مقاوم و آزاده جهان بویژه ایران و نیکاراگوئه نداشته و نخواهد داشت.

وی ادامه داد: امروز دوران تحقیر ملت‌ها، محاصره اقتصادی و جنگ و تجاوز به پایان رسیده و پیروزی قطعاً متعلق به دولت‌ها و ملت‌های مبارز است.

معاون اقتصادی رئیس جمهور با بیان اینکه امروز آمریکا شدیدترین تحریم‌ها را علیه ملت ایران اعمال کرده اما دولت و ملت ایران با مقاومت خود علیه این توطئه‌ها توانسته پیروزی‌های فراوانی به دست آورد، تصریح کرد: این افتخاری برای ایران و نیکاراگوئه است که پرچمدار مقاومت در برابر اعمال فشار قدرت‌های زورگو هستند.

«دنیس مونکادا» وزیر امور خارجه نیکاراگوئه نیز در این دیدار با تقدیر از حضور معاون رئیس جمهور کشورمان برای شرکت در مراسم تحلیف رئیس جمهور نیکاراگوئه، گفت: حضور نماینده جمهوری اسلامی ایران در این مراسم برای دولت و ملت نیکاراگوئه بسیار حائز اهمیت است.

دوران محاصره اقتصادی به پایان رسیده است

وی با اشاره به ایستادگی ایران و نیکاراگوئه در برابر فشارهای امپریالیسم و قدرت‌های زورگو، اظهار داشت: مقاومت ملت ایران و پیشرفت‌های این کشور علیرغم دشمنی و کارشکنی‌ها الگویی برای همه انقلابیون جهان است.

وزیر امور خارجه نیکاراگوئه با اشاره به اهتمام روسای جمهور دو کشور بر گسترش روابط و همکاری‌ها، افزود: دولت نیکاراگوئه آماده توسعه و تقویت مناسبات و همکاری‌های همه جانبه با جمهوری اسلامی ایران است.