شهرخبر

وحشت اسرائیل از افزایش توانمندی پهپادی حزب الله و حماس


وحشت اسرائیل از افزایش توانمندی پهپادی حزب الله و حماس

قدرت پهپادی مقاومت صهیونیست‌ها را به وحشت انداخته و روز به روز آنها را نسبت به آینده نگران تر می‌کند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، روزنامه هاارتص در گزارشی در این رابطه با اشاره به پهپادهای شناسایی که حزب الله آنها را برای جمع آوری اطلاعات به پرواز در می‌آورد یا پهپادهایی که توسط جنبش حماس از نوار غزه پرواز می‌کنند، هشدار داد، آنچه که در آسمان رخ می‌دهد به آسمان ختم نشده (و تبعات آن را روی زمین هم خواهیم دید).

به زعم این رسانه عبری زبان، پهپاد منتسب به حزب الله که چند روز پیش سرنگون شد ششمین پهپادی بود که طی یک سال گذشته سرنگون شده است.

این در حالی است که سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی هم ادعا کرد ارتش این رژیم از ساز و کار جدیدی برای مقابله با پهپادهای حزب الله استفاده کرده و از این طریق توانسته است این پهپادها را رهگیری کند.

به اعتقاد عاموس هارئیل تحلیل‌گر ارشد هاارتص گرچه ارتش اسرائیل حاضر به افشای اطلاعات بیشتری از این سازوکار نیست اما ظاهرا آمیزه‌ای از جنگ الکترونیکی و ابزارهای رهگیری را در این زمینه به کار گرفته است.

در بخش دیگری از این یادداشت بار دیگر نام واحد الرضوان یگان نخبه و تکاور حزب الله به میان آمد و نویسنده تاکید کرد این واحد نخبه از حزب الله به نام سازمانی (شهید) عماد مغنیه نامگذاری شده است.

صرف نام بردن از شهید عماد مغنیه نشان می‌دهد که تا چه میزان رژیم صهیونیستی همچنان در کابوس و وحشت این سردار بزرگ مقاومت قرار دارد.

این رسانه معتقد است تجارب گرانبهایی که حزب الله در جنگ سوریه (علیه تروریسم) به دست آورده به این یگان این ظرفیت را می‌دهد که بیشترین کارایی را از پهپادها داشته باشد همچنین شاهد بکارگیری پهپاد توسط حماس علیه ارتش اسرائیل بودیم که این مسئله نیز نگران کننده است و می‌تواند به طرف مقابل (حماس و حزب الله) این توانمندی را بدهد که رخدادها صورت گرفته در طرف اسرائیلی را به شکل بهتری رصد کنند.

انتهای پیام/