شهرخبر

خاطرات تلخ و شیرین استقلال از قهرمانی های نیم فصل

فرهاد از این اتفاق جلوگیری می کند؟ / حسرتی که بر دل پورحیدری و مظلومی ماند!

استقلال بعد از ده سال در آستانه قهرمانی نیم فصل قرار دارد. شاید این صدرنشینی ارزشمند باشد اما استقلالی ها خاطرات تلخ و شیرینی از قهرمانی های نیم فصل دارند که باعث می شود خیلی زود به قهرمانی امیدوار نشوند.

فرهاد از این اتفاق جلوگیری می کند؟ / حسرتی که بر دل پورحیدری و مظلومی ماند!
خبرورزشی -

استقلال تنها به یک تساوی نیاز دارد تا قهرمان نیم فصل شود.

 اگر دو امتیازی که در بازی با گل گهر گرفتند نیز از آن ها کم شود، باز با یک برد قهرمانی آن ها در نیم فصل قطعی می شود. البته صدرنشینی در نیم فصل برای آبی های تهرانی فقط یک بار خوش یمن بوده و دو بار دیگر خاطرات تلخی بجا گذاشت.  

جامی که منصور خان به سلطان داد

استقلال با ۲۷ امتیاز در لیگ چهارده تیمی دوره اول به قهرمانی نیم فصل رسیده بود و تا هفته پایانی هم شانس اول قهرمانی به حساب می آمد. اما در هفته پایانی تیم تحت هدایت منصور پورحیدری در انزلی به ملوان باخت و در طرف مقابل پرسپولیس با هدایت علی پروین فجرسپاسی را در تهران برد و قهرمان شد.

قهرمانی با اقتدار قلعه نویی

استقلال در دوره پنجم لیگ برتر تنها با یک اختلاف امتیاز نسبت به پاس قهرمان شد. تیمی که در نیم فصل هم صدرنشین بود تا برای اولین و آخرین بار قهرمانی نیم فصل استقلال به قهرمانی در پایان فصل لیگ برتر تبدیل شود.

این اولین قهرمانی قلعه نویی با استقلال بود که با اقتدار هم به دست آمد.

مجیدی جام مظلومی را با خود برد

استقلال در لیگ یازدهم با اقتدار قهرمان نیم فصل شد اما فرهاد مجیدی به عنوان کاپیتان، تیم را ترک کرد و پرویز مظلومی را تنها گذاشت. استقلال در پایان فصل جام را از دست داد و رکورد برد های متوالی این تیم در دربی هم پایان یافت.

***

فرهاد مجیدی بار ها اشاره کرده تا زمانی که وریا غفوری جام را بالای سر نبرد خیالش از قهرمانی راحت نمی شود. فرهاد روز های تلخ و شیرینی با استقلال داشته و در اولین فصل حضور کاملش به عنوان سرمربی نمی خواهد مثل بزرگان استقلال داغ ببیند و جامی که در دستانش قراردارد را به دیگران دهد.