شهرخبر

سلیمانی: تیم ملی فوتسال به مسابقات تدارکاتی جدی‌تری نیاز دارد/ با باشگاه‌ها هماهنگ می‌شویم


سلیمانی: تیم ملی فوتسال به مسابقات تدارکاتی جدی‌تری نیاز دارد/ با باشگاه‌ها هماهنگ می‌شویم

سرمربی تیم ملی فوتسال بانوان گفت: تیم ملی برای شرکت در مسابقات آسیایی به مسابقات تدارکاتی جدی‌تری نیاز دارد.

فروزان سلیمانی، سرمربی تیم فوتسال ملی حفاری درباره شکست شاگردانش در هفته دهم لیگ برتر فوتسال بانوان برابر پیکان به خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم گفت: پیکان تیم بسیار خوب و پرمهره‌ای است و کادر فنی بسیار خوبی دارد. با وجود اینکه دو گل دریافت کردیم اما بازیکنان ما خیلی خوب بازی کردند.

وی افزود: در نیمه اول بازی را خوب کنترل کردیم و برنامه‌ ما در نیمه دوم این بود که به حریف فشار بیاوریم و خلق موقعیت بیشتری داشته باشیم. این اتفاق افتاد ولی کم شانس بودیم. می‌توانستیم گل بزنیم و یک پنالتی را هم از دست دادیم. در ضربات آخر بی‌دقت بودیم و به تیم پیکان تبریک می‌گویم.

سرمربی جدید تیم ملی فوتسال بانوان درخصوص تشکیل اردوهای تیم ملی اظهار داشت: بازیکنان دعوت شده برای شرکت در تورنمنت کافا هستند. این مسابقات برای اولین بار در رده سنی آزاد برگزار می‌شود و نفراتی که دعوت کردیم ترکیبی از بازیکنان باتجربه و جوان‌ها هستند.

وی تورنمنت کافا را برای کسب تجربه بازیکنان جوان موثر دانست و ادامه داد: اعتقاد داریم مسابقات کافا زمینه خوبی است که بازیکنان بسیار خوب و جوان‌مان در این مسابقات بازی کنند و تجربه خوبی برای ملی پوشان می‌شود. در عین حال برنامه ریزی می‌کنیم تا در مسابقات بعدی تعداد بازیکنان دعوت شده بیشتر باشند. تیم ملی بعد از دو سه سال تشکیل شده و همه باید همدل باشیم و کمک کنیم تا کار خوبی انجام دهیم.

سلیمانی با تاکید بر لزوم بازی تدارکاتی خاطرنشان کرد: با تورنمنت کافا به مسابقات آسیایی نمی‌رویم. تیم ملی برای شرکت در این مسابقات باید بازی‌های تدارکاتی جدی‌تری داشته باشد، اما این مسابقات برای اینکه بازیکنان جوان تجربه ملی پیدا کنند بازی‌های خوبی است.

وی به مسابقات لیگ اشاره کرد و افزود: تیم‌های ما درگیر مسابقات لیگ باشگاهی هستند و برای اردوهای دو یا سه روزه‌ای که برگزار می‌کنیم از تیم‌ها می‌خواهیم بازیکنانشان را در اختیار تیم ملی بگذارند. این کار برای باشگاه‌ها سخت است. آنها برای تیم‌شان سرمایه‌گذاری کرده‌اند و انتظار دارند از بازیکنانشان استفاده کنند. پیشنهاد ما این است که مسابقات لیگ تمام شود تا بتوانیم اردوهای بلندمدتی را برگزار کنیم. احتمالا برای برگزاری اردوهای تیم ملی هماهنگی بین تیم ملی و باشگاه‌ها انجام خواهد شد.

سلیمانی، تورنمنت کافا را فرصت خوبی برای تجربه اندوزی جوان‌ها دانست و اظهار داشت: در مجموع فکر می‌کنم تورنمنت کافا برای جوان‌ها فرصت بسیار خوبی خواهد بود تا تجربه ملی به دست آورند.

انتهای پیام/