شهرخبر

خبر مهم درباره ثبت نام طرح ملی مسکن

عضو کمیسیون عمران مجلس اعلام کرد افرادی که در طرح نهضت ملی مسکن ثبت‌نام می‌کنند لزوما حائز شرایط دریافت مسکن نیستند و به‌زودی پایش آنها اعلام خواهد شد.

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت بیش از ۲ میلیون نفر متقاضی مسکن در کشور تاکنون ثبت نام کردند و پایش آنها به زودی آغاز می‌شود.

غلامرضا شریعتی اندارتی، با بیان اینکه بیش از ۲ میلیون نفر متقاضی مسکن در طرح جهش تولید مسکن کشور تاکنون ثبت نام کردند، اظهار کرد: ثبت نام افراد به منزله واجد شرایط بودن برای دریافت مسکن نیست و پایش متقاضیان به زودی آغاز می‌شود.

هم اکنون به ۲ میلیون مسکن در کشور نیاز داریم

وی با اشاره به اینکه در حالت ضرورت هم اکنون به ۲ میلیون مسکن در کشور نیاز داریم که در ظرف ۲ سال باید ساخته شود، گفت: در طرح جهش تولید مسکن کشور بر روی ۴ میلیون واحد برنامه ریزی شده است که ۴ ساله ساخته خواهد شد.

نماینده مردم حوزه انتخابیه بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی طرح جهش تولید مسکن را در راستای حمایت از متاهلین و سرپرستان خانواده دانست و افزود: پس از پایان ثبت نام و پایش متقاضیان، شناسایی زمین مورد نیاز برای ساخت ۴ میلیون مسکن در دستور کار قرار دارد تا هرچه زودتر کار ساخت آغاز بشود.

شریعتی با بیان اینکه هر فردی در کشور بخواهد از خدمات یارانه ای دولت استفاده نماید باید دوران خدمت وظیفه را سپری کرده باشد، یادآورشد: به دلیل پایین بودن متقاضی، شرایط سن نیز تغییر کرد و افراد مجرد نیز مشمول این طرح شدند تا طرح جهش تولید مسکن در سطح انبوه کار خود را آغاز نماید‌.

وی با اشاره به اینکه قبلا نیز اعلام شد شرط ثبت نام پسران مجرد در طرح جهش تولید مسکن، ازدواج آنها قبل از واگذاری واحد است، تصریح کرد: البته این شرط برای افراد دارای معلولیت که به تائید بهزیستی برسد لحاظ نخواهد شد و این افراد مجرد برای دریافت مسکن استثنا هستند.

 

منبع: تسنیم