شهرخبر

دردسر کاربران ایرانی برای اینستاگرام! +عکس

در پی منع انتشار تصاویر سردار شهید قاسم سلیمانی در اینستاگرام کاربران ایرانی در حرکتی هماهنگ اقدام به کاهش امتیاز دهی به اینستاگرام از زیرمجموعه‌های شرکت فیس بوک کردند.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از اقتصاد آنلاین، کاربران ایرانی در سالگرد ترور سردار شهید قاسم سلیمانی با انتشار هشتگ #انتقامازاینستاگرام کمپین پایین‌ترین امتیاز به این اپلیکیشن را در گوگل پلی راه‌اندازی کردند تا ارزش سهام کمپانی فیسبوک که اینستاگرام از زیرمجموعه‌های آن به حساب می‌آید، کاهش پیدا کند.

این کمپین که با توییت یکی از کاربران ایرانی آغاز شد، در تلاش است تا از طریق متحمل کردن شرکت فیسبوک به ضرر چند میلیاردی در پی کاهش امتیاز آن در گوگل پلی، مقامات فیس بوک را در قبال منع انتشار تصاویر سردار شهید حاج قاسم سلیمانی وادار به عذرخواهی از کاربران ایرانی کند.

گفته می‌شود این اقدام پیشتر از سوی برخی کاربران فلسطینی هم انجام و در نهایت منجر به عذرخواهی مدیرعامل شرکت فیسبوک از آنها شده است. کاربران فلسطینی اوایل سال جاری در فیس‌بوک و اینستاگرام از دسترس خارج شدن هشتگ‌های شامل کلمه الاقصی و حذف تمامی پست‌های اینستاگرامی مربوط به رویدادهای بیت‌المقدس و محله شیخ جراح معترض شده بودند که در نهایت اینستاگرام پذیرفت در این رابطه مشکلاتی وجود داشته و بابت آن عذرخواهی کرد.

گفتنی است پس از اقدام به کاهش امتیاز کاربران ایرانی امتیاز این اپلیکیشن در گوگل پلی تاکنون از ۴ به ۳.۵ کاهش یافته است.