ادعای اسرائیل درباره جاسوسی یک فلسطینی برای حزب‌الله لبنان

دادستانی کل رژیم صهیونیستی لایحه اتهامی علیه «احمد زهره» (۳۱ ساله) ساکن قدس اشغالی ارائه کرد و مدعی شد که وی به مدت چند سال برای جنبش حزب‌الله جاسوسی کرده است.

در این لایحه اتهام آمده است که احمد زهره نُه سال قبل به یک اسیر آزاده مقیم لبنان گفته بود که تمایل دارد با اعضای حزب‌الله جهت جاسوسی برای این جنبش تماس برقرار کند و پس از آن تماس بین او با فعالان حزب‌الله با استفاده از یک برنامه رمزگذاری شده برقرار شده است.

ادعای اسرائیل درباره جاسوسی یک فلسطینی برای حزب‌الله لبنان

طبق گزارش وبگاه «عرب ۴۸»، رژیم صهیونیستی در این لایحه اتهام مدعی شده است که احمد زهره گزارش‌هایی از مکان‌هایی در رام‌الله که فاقد دوربین مدار بسته است، به حزب‌الله ارائه کرده است.

در لایحه مذکور همچنین ادعا شده است که فعالان حزب‌الله از احمد زهره درخواست کرده‌اند تا افسران ارشد پلیس و ارتش رژیم صهیونیستی را زیرنظر بگیرد و اطلاعاتی از اوضاع قدس به ویژه درگیری‌ها در کرانه باختری را به آن‌ها ارائه کند.

دادستانی کل رژیم صهیونیستی مدعی شد که احمد زهره از دیش‌های بزرگ ماهواره تصویربرداری کرده و قصد ارسال آن را به فعالان حزب‌الله را داشته است و علاوه بر آن وی به حزب‌الله اجرای عملیاتی علیه نیروهای اسرائیلی در یک ایست بازرسی نظامی واقع در نزدیکی قدس را پیشنهاد کرده است.

در این لایحه آمده است که تماس بین احمد زهره و اعضای حزب‌الله پس از چند سال متوقف شده اما در سال گذشته ازسرگرفته شده بود و وی در زمانی که در ترکیه حضور داشت مبالغ مالی و تلفن همراه محتوی یک برنامه رمزگذاری شده برای تماس با فعالان حزب‌الله را دریافت کرده و پس از برگشت به سرزمین خود تماس با اعضای حزب‌الله را آغاز کرده است.

دادستانی کل رژیم صهیونیستی از دادگاه برای تمدید بازداشت احمد زهره تا زمان تکمیل تحقیقات، درخواست کرده است.