شهرخبر

جزئیات فوت دانشجوی دانشگاه آزاد نجف‌آباد بر اثر برق گرفتگی

کدخبر: 465616
مهدی شانه گفت: کارگاه ۳ حفاظت جان داشته است اما نوع برق‌گرفتگی متوفی به‌صورتی بوده است که هیچ حفاظت جانی در برابر آن عمل نمی‌کند، هم تابلویی که در حال کار با آن بوده حفاظت جان داشته است، هم آزمایشگاهی که در آن حضور داشتند و هم ورودی کارگاه اما چون فرد متوفی ۲ دست خود را به برق متصل کرده است اتصال به زمین و بدنه برقرار نشده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، مدیرکل حوزه ریاست دانشگاه آزاد نجف‌آباد گفت: شخص متوفی در حال آماده شدن برای آزمایشگاه بود که برق گرفتگی اتفاق افتاده اما جزئیات حادثه و نحوه وقوع آن در حال بررسی است و در انتظار دستور دادستان هستیم.

مهدی شانه افزود: کارگاه ۳ حفاظت جان داشته است اما نوع برق‌گرفتگی متوفی به‌صورتی بوده است که هیچ حفاظت جانی در برابر آن عمل نمی‌کند، هم تابلویی که در حال کار با آن بوده حفاظت جان داشته است، هم آزمایشگاهی که در آن حضور داشتند و هم ورودی کارگاه اما چون فرد متوفی ۲ دست خود را به برق متصل کرده است اتصال به زمین و بدنه برقرار نشده است.

وی تصریح کرد: حفاظت جان به‌نوعی باعث گرفتن اتصال بدنه می‌شود؛ اگر شخصی دچار برق گرفتگی شود چون پاهای او روی زمین قرار دارد، برق از طریق بدن به زمین منتقل و باعث قطع اتصال می‌شود اما در برق گرفتگی ایشان جریان نشتی ایجاد نشده و هیچ دستگاهی قابلیت جلوگیری از آن را نداشته است.