شهرخبر

تکلیف عیدی و سنوات بیمه‌شدگان دارای مرخصی استعلاجی یا بارداری چه می‌شود؟

کدخبر: 464340
اقتصادنیوز: مرخصی استعلاجی با تایید سازمان تأمین اجتماعی جزء سوابق کار و بازنشستگی کارگران محسوب می‌شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، در این گزارش به سوال پاسخ داده ایم که آیا به بیمه شدگان دارای مرخصی استعلاجی یا بارداری عیدی و سنوات پرداخت می شود؟

بر اساس ماده ۷۴ قانون کار، مرخصی استعلاجی با تایید سازمان تأمین اجتماعی جزء سوابق کار و بازنشستگی کارگران محسوب می‌شود لذا برای کارگردانی که در طول سال مدتی از مرخصی استعلاجی یا زایمان استفاده کرده اند، عیدی و سنوات به طور کامل تعلق می‌گیرد، مگر آنکه به جزء مرخصی استعلاجی و یا زایمان، کمتر از یک سال اشتغال بکار داشته باشند که در این صورت عیدی و سنوات به نسبت ایام کارکرد (که شامل مرخصی استعلاجی و زایمان نیز می‌شود) محاسبه و پرداخت می‌شود.