شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#جام حذفی#خوزستان#فولاد

نکونام: در جام حذفی تیمی که تمرکز نداشته باشد سورپرایز می‌شود/ از پاتوسی باید بیشتر مراقبت می‌شد


نکونام: در جام حذفی تیمی که تمرکز نداشته باشد سورپرایز می‌شود/ از پاتوسی باید بیشتر مراقبت می‌شد

سرمربی تیم فولاد خوزستان تأکید کرد، در مسابقات جام حذفی تیمی که بدون تمرکز به میدان برود، سورپرایز خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، جواد نکونام در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل شهرداری نوشهر در مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی اظهار داشت: بازی‌های حذفی تک بازی است و هر تیمی که تمرکز بهتری داشته باشد، موفق‌تر است. ما سال گذشته تجربه خوب و شیرینی را داشتیم و توانستیم قهرمانی جام حذفی را به دست بیاوریم. پارسال بازی به بازی جلو رفتیم و توانستیم بازی‌های خوبی را به نمایش گذاشتیم و در نهایت قهرمانی جام حذفی را به دست بیاوریم که باعث خوشحالی است.

وی در ادامه افزود: در جام حذفی امسال هم هر بازی حکم فینال را دارد. با بچه‌ها صحبت کردم که با تمرکز بالا در تمامی بازی‌ها حضور پیدا کنند. یک بازی هم می‌تواند سخت باشد، هم دشوار، ولی تا زمانی که کار تمام نشده اجازه هیچ‌گونه تصمیم‌گیری را نداریم. هدف اصلی‌مان پیروزی و صعود است، ولی اگر تیمی تمرکز نداشته باشد احتمال سورپرایز شدنش وجود دارد. ما با تمرکز بالا برای بازی فردا آماده می‌شویم تا بهترین عملکرد را داشته باشیم.

نکونام افزود: ما فیلم سه بازی تیم حریف را دیده‌ایم، ولی می‌دانیم که بازی با این تیم‌ها سخت است، چون ناشناخته هستند و بازیکنان ناشناخته تری هم شاید داشته باشند. تمرکز ما روی تیم خودمان است و حریف را هم آنالیز کرده‌ایم. شهرداری تیم باشهامت و منسجمی است، ولی ما به دنبال پیروزی هستیم. شروع جام حذفی به گونه‌ای است که تیم‌ها یک به یک کنار می‌روند و باید تمرکز بالایی داشته باشی تا به شکل و ثبات خوبی برسی.

سرمربی فولاد در ادامه افزود: ترکیب اصلی‌مان همیشه روز بازی یا یک روز قبل مشخص می‌شود و تیم اصلی و ذخیره نداریم. فردا هم صد درصد با تمام قوا بازی می‌کنیم. نیاز داریم که بازی را ببریم. ما در خانه خودمان به میدان می‌رویم و با همه بازیکنانی که به آنها نیاز داریم به مصاف حریف خواهیم رفت. بازیکن باید حرفه‌ای باشد و با تغذیه و استراحت کافی توانایی بازی هر پنج روز یک بار و حتی دو روز یک بار را هم داشته باشد. ما این تجربه را در آسیا داشتیم و بازیکنان باید حرفه‌ای رفتار کنند و برای بازی بعد آماده باشند.

وی در مورد آخرین وضعیت مصدومان و همچنین آیاندا پاتوسی گفت: وحید حیدریه به ما اضافه شده و سه روز است که تمرین می‌کند. باید بررسی کنیم و ببینیم که آیا شرایط حضور در بازی فردا را دارد یا خیر. سه مصدوم داریم که هنوز به شرایط مدنظر ما نرسیده‌اند و قطعاً فردا آنها را نخواهیم داشت. استفاده از این بازیکنان ریسک محسوب می‌شود و به آنها استراحت داده‌ایم تا برای بازی لیگ آماده شوند. با پاتوسی جلسه‌ای داشتیم و خودش هم از این موضوع ناراحت است، ولی وقتی که مصدوم شد باید از او بیشتر مراقبت می‌شد. پاتوسی در تلاش است تا به فرم ایده‌آل برسد و خودش هم می‌داند و گفته‌ام که اگر به آمادگی کامل برسد، یکی از بهترین بازیکنان ایران است و جزو پنج بازیکن تأثیرگذار به شمار می‌رود. البته اگر ناآماده باشد ضعیف‌ترین بازیکن ایران خواهد بود. ما به این بازیکن نیاز داریم و باید رو به جلو نگاه کنیم. در بازی قبلی مقابل نساجی هم گل زد و دوست داریم که او را همیشه کنار خودمان داشته باشیم.

 

انتهای پیام/