شهرخبر

رستم قاسمی: بهره‌برداری از مسیر جنوب به شمال آزادراه تهران-شمال تا پایان سال ۱۴۰۱ بهره‌برداری

وزیر راه و شهرسازی گفت: مسیر جنوب به شمال آزادراه تهران-شمال تا پایان سال ۱۴۰۱ به بهره‌برداری می‌رسد. قاسمی در بازدید از طرح قطعه ۲ آزادراه تهران-شمال، گفت: این طرح به دلیل عدم اعتبار و نیازمندی‌های مالی در گذشته روند خوبی نداشت و امروز تصمیم گرفته شد که مسیر جنوب به شمال آن با برنامه‌ریزی مناسب تا پایان سال ۱۴۰۱ به بهره‌برداری برسد.

رستم قاسمی: بهره‌برداری از مسیر جنوب به شمال آزادراه تهران-شمال تا پایان سال ۱۴۰۱ بهره‌برداری

رستم قاسمی در بازدید از طرح قطعه ۲ آزادراه تهران-شمال، گفت: این طرح به دلیل عدم اعتبار و نیازمندی‌های مالی در گذشته روند خوبی نداشت و امروز تصمیم گرفته شد که مسیر جنوب به شمال آن با برنامه‌ریزی مناسب تا پایان سال ۱۴۰۱ به بهره‌برداری برسد.

او افزود: با برنامه‌ریزی انجام شده روند اجرایی مسیر شمال به جنوب هم سرعت بیشتری خواهد گرفت.

قاسمی گفت: در این طرح بیش از ۲ هزار ماشین آلات راهسازی مشغول به فعالیت هستند و از این به بعد در مسیر جنوب به شمال ماهانه پیشرفت دو و نیم درصدی را شاهد خواهیم بود.

او افزود:قطعه دو مجموعا شش هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که ۳ هزار میلیارد سهم راه و شهرسازی و ۳ هزار میلیارد سهم بنیاد است.

نیازمندی‌های پیمانکاران را صد در صد تامین خواهیم کرد

پرویز فتاح، رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی نیز در این بازدید گفت: به علت کمبود منابع مالی پیشرفت طرح در ماه به حدود یک درصد رسیده است و باید این پیشرفت به دو نیم الی ۳ درصد در ماه برسد.

او افزود: پنجاه درصد سرمایه‌گذاری و آورده مالی به عهده بنیاد بوده است.

فتاح گفت: تمام نیازمندی‌های پیمانکاران را صد در صد تامین خواهیم کرد و با این آمادگی که در طرح وجود دارد ما فکر می‌کنیم تا پایان سال ۱۴۰۱ مسیر جنوب به شمال به بهره برداری برسد.

 

منبع: انتخاب