شهرخبر

جعفری در گفتگو با مهر:

گام‌های عملی دولت برای کاهش تورم /بودجه به مذاکرات گره نخورده است

گام‌های عملی دولت برای کاهش تورم /بودجه به مذاکرات گره نخورده است

عضو فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس با بیان اینکه دولت روحانی بودجه را به مذاکرات گره زده بود، گفت: دولت انقلابی در بودجه ۱۴۰۱ تلاش دار با تاکید بر توانمندی های داخلی مشکلات کشور را حل کند.

حجت الاسلام امیرقلی جعفری بروجنی نماینده مردم بروجن در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر، عدم استقراض از بانک مرکزی را خط قرمز بودجه ۱۴۰۱ خواند و گفت: رویکرد دولت این است که عدالت در توزیع بودجه رعایت شود و در همین راستا تلاش شده است که به مناطق محروم توجه ویژه‌ای شود.

وی افزود: در همین راستا دولت اختیارات استانها را افزایش داده و اعتباراتی را در اختیار آنها قرار داده تا در راستای محرومیت زدایی اقدام ویژه‌ای انجام شود.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی مهمترین کلید واژه بودجه ۱۴۰۱ را عدالت در توزیع خواند و اظهار داشت: دولت برای جلوگیری از استقراض در راستای کاهش تورم گام‌های عملی در بودجه ۱۴۰۱ برداشته است.

جعفری بروجنی تصریح کرد: دولت روحانی بودجه ۱۴۰۰ را به مذاکرات و دولت های خارجی گره زده بود اما در بودجه ۱۴۰۱ دولت تلاش دارد با حفظ استقلال و با تاکید بر توانمندی های داخلی مشکلات کشور را حل کند.

وی گفت: دولت رئیسی در راستای افزایش تعامل با کشورهای همسایگان گام‌های مهمی برداشته است که در صورت افزایش صادرات نفتی و غیرنفتی به دولت های همسایه خواهیم توانست درآمد قابل توجهی برای تحقق اهداف دولت کسب کنیم.