شهرخبر

پژوهشی جامع و مستقل پیرامون هویت تاریخی «بیت‌الأحزان» در بازار نشر


پژوهشی جامع و مستقل پیرامون هویت تاریخی «بیت‌الأحزان» در بازار نشر

جدیدترین اثر پژوهشی - تاریخی کتابستان معرفت، با عنوان «بیت‌الأحزان؛ حقیقت انکارناپذیر»، نوشته مصطفی راستگو روانه بازار کتاب شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم،‌ انتشارات کتابستان معرفت کتاب«بیت‌الأحزان؛ حقیقت انکار‌ناپذیر» نوشته مصطفی راستگو را منتشر و روانه بازار نشر کرد.

بیت‌الأحزان به معنای خانه اندوه، محلی بوده است در قبرستان بقیع که حضرت زهرا (سلام‌الله‌ علیها) در آنجا برای پدر بزرگوارشان، رسول مهربانی (صلی الله علیه و آله) و در غم غصب خلافت امیرالمؤمنین علی علیه السلام سوگواری می‌کردند.

کتاب «بیت‌الأحزان؛ حقیقت انکار‌ناپذیر»، تنها اثر و پژوهش جامع و مستقل پیرامون هویت تاریخی بیت‌الأحزان است. این کتاب از یک مقدمه و سه فصل تشکیل شده است. فصل اول کلیات و مقدمات است. در این فصل، نویسنده جایگاه تاریخی و دینی و همینطور نسبت آن با مسئله وحدت اسلامی را مطرح کرده است.

در فصل دوم مصادر و منابعی که در آنها از بیت‌الأحزان سخن گفته شده، به ترتیب زمانی آورده است. مؤلف درباره هر مصدر، ابتدا خلاصه‌ای از زندگی‌نامه و جایگاه نویسنده را آورده است و بعد به بیان نقل نویسنده در کتاب خودش می‌پردازد. مصادری که از قرن دوم هجری قمری تا دوران معاصر را شامل می‌شود.

در فصل سوم نیز نویسنده علاوه بر نتیجه‌گیری به بیان مشخصات جغرافیایی و معماری بیت‌الأحزان و سرنوشت آن مکان مقدس پرداخته است. نویسنده با نثری ساده و روان به ذکر جزئیات تاریخی این مکان مهم پرداخته است و با دقت نظر ارتباط آن را به موضوعات تاریخی مهم همچون رحلت حضرت محمد (صلی الله علیه و آله)، ماجراهای پس از این واقعه اندوهناک و اتفاقات مهم پیرامون زندگی حضرت زهرا (سلام‌الله علیها) نشان داده است.

«بیت‌الأحزان؛ حقیقت انکارناپذیر» در 216 صفحه و با قیمت60هزار تومان از سوی انتشارات کتابستان روانه بازار شده است.

انتهای پیام/