شهرخبر

کشفیات مرحله ۶ طرح "کاشف"/ از انهدام باند "کونانی" تا بازداشت ۴۱ سرشاخه قاچاق کالا


کشفیات مرحله 6 طرح "کاشف"/ از انهدام باند "کونانی" تا بازداشت 41 سرشاخه قاچاق کالا

رئیس پلیس تهران جزئیات دستاوردهای پلیس را در ششمین مرحله از طرح کاشف تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار انتظامی باشگاه خبرنگاران پویا؛ سردار حسین رحیمی در ششمین مرحله از طرح "کاشف" با اشاره به اجرای این طرح توسط پلیس آگاهی و پلیس امنیت اقتصادی تهران، در تشریح دستاوردهای طرح مذکور اظهار کرد: در این طرح با تلاش شبانه‌روزی همکاران در پلیس آگاهی 310 نفر از متهمان سرقت، زورگیری، کیف‌قاپی و گوشی‌قاپی بازداشت شدند.

رئیس پلیس تهران با اشاره به بازداشت 34 محکوم متواری در این طرح، افزود: از بین این 310 متهم، 57 نفر به اتهام سرقت به عنف مانند سرقت محموله، گوشی‌قاپی، کیف‌قاپی، 76 نفر به اتهام سرقت منزل، اماکن و مغازه،‌ 49 نفر به اتهام سرقت موتورسیکلت و خودرو، 70 نفر به اتهام جعل و کلاهبرداری و 23 نفر نیز در پرونده‌های قتل، جرائم مسلحانه، آدم‌ربایی و تجاوز بازداشت شدند.

وی با اشاره به انهدام 61 باند در طرح مذکور، از کشف 2 هزار و 227 فقره سرقت خبر داد.

به گفته این مقام انتظامی، 192 نفر از متهمان بازداشت شده، سابقه‌دار هستند.

ربودن کارخانه‌دار با سلاح

رحیمی با اشاره به باندهای شاخص منهدم شده در طرح کاشف 6، تصریح کرد: در این مرحله از طرح موفق به شناسایی و انهدام یک باند آدم‌ربایی شدیم، این باند به یکی از سرمایه‌داران و کارخانه‌داران مهم حین پارک خودرواش در یکی از خیابان‌های تهران با استفاده از اسلحه، شوکر و دستنبد حمله‌ور شده و وی را با زور و ضرب و شتم سوار بر خودرو کرده بودند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ ادامه داد: اعضای این باند به دنبال اخاذی 14 هزار دلاری از این کارخانه‌دار بودند که به محض اطلاع، همکاران در پلیس آگاهی اقدامات خود را آغاز کرده و در چند روز موفق به بازداشت آنها شدند همچنین انواع و اقسام اقلام نظامی از متهمان این پرونده کشف شد.

انهدام باند سارقان مسلح معروف به "کونانی"

وی با اشاره به انهدام باند سارقان مسلح، درباره انهدام اعضای این باند، عنوان کرد: قبلاً دو، سه نفر از اعضای این باند را بازداشت کرده بودیم، در ادامه تسلط و کنترل بر این باند، موفق شدیم باند مسلح معروف به "کونانی" را شناسایی و بازداشت کنیم، اعضای این باند 6 نفر بودند و تمام آنها بازداشت شدند؛ اعضای این باند در ویلای خود در کرج و عباس‌آباد زندگی می‌کردند و برنامه‌ریزی برای چند سرقت جدید داشتند  که پیش از اقدام به سرقت، منهدم شدند و از آنها دو قبضه سلاح کشف شد.

این مقام انتظامی افزود: باند چهار نفره دیگری را درباره سرقت مسلحانه از صرافی‌ها منهدم کردیم، اعضای این باند صرافی‌ها را شناسایی کرده و تمام مراحل کار را برای سرقت را انجام داده بودند که این افراد نیز پیش از اقدام به سرقت شناسایی شدند البته اخیراً با استفاده از سلاح و خودرو، در منطقه سعادت‌آباد مباردت به سرقت 17 هزار دلار از یکی از شهروندان کرده بودند که این سرقت نیز کشف و اموال تحویل مالباخته شد.

رحیمی با اشاره به شناسایی و بازداشت اعضای باندی 6 نفره درباره گوشی‌قاپی، گفت: باند سارقان مغازه‌های بازار تهران را نیز شناسایی و منهدم کردیم.

رئیس پلیس تهران در ادامه در تشریح فعالیت‌های پلیس امنیت اقتصادی تهران در چند وقت اخیر، متذکر شد: در دو هفته اخیر مجدداً اخلال‌گران ارزی و فعالان در معاملات فردایی در حوزه ارز و طلا اقداماتشان را تشدید کرده بودند که بنابر درخواست بانک مرکزی به موضوع ورود پیدا کرده و 42 نفر از اخلالگران ارزی، معاملات فردایی ارز و طلا و سوءاستفاده کنندگان از کارتهای ملی اجاره‌ای را بازداشت کردیم.

گردش 3400 میلیارد تومانی حساب 2 قاچاقچی ارز و طلا

این مقام انتظامی ادامه داد: دو نفر از این متهمان از سرشبکه‌های تأثیرگذار در قاچاق ارز و طلا فعال بودند که گردش حساب آنها 3 هزار و 400 میلیارد تومان بود همچنین در بازرسی از منزل، محل کار و دفاتر این 42 متهم بیش از 55 میلیارد تومان طلای آب شده و انواع ارز از آنها کشف شد همچنین اکثر آنها مخصوصاً این دو سرشبکه سابقه‌دار بودند.

وی یادآور شد: در فضای مجازی نیز فعالیت خود را در مبارزه با اخلالگران ارز و طلا انجام داددیم و 20 سایت و کانال در این رابطه شناسایی و مدیران آنها احضار شدند همچنین متأسفانه تعدادی صرافی با این افراد همدستی داشتند که 20 صرافی نیز شناسایی و تعدادی از آنها پلمب شد.

به گفته رحیمی، در سال جاری، پلیس امنیت اقتصادی در تهران، با مبارزه شبانه‌روزی با قاچاقچیان، اقدام جهادی در حمایت از تولید داخلی انجام می‌دهد که در این رابطه در ششمین مرحله از طرح کاشف حدود 26 کامیون و تریلی حامل کالای قاچاق شناسایی و بالغ بر دو میلیون قلم انواع کالای قاچاق کشف شده است.

رئیس پلیس تهران با اشاره به بازداشت 41 نفر سرشاخه‌ها و قاچاقچیان اصلی کالا در این مرحله از طرح کاشف، اظهار کرد: مبارزه بی‌امان با کالای قاچاق ادامه دارد، متأسفانه خاستگاه اصلی بسیاری از کالای قاچاق که از آن‌سوی مرزها وارد کشور می‌شود، تهران و انبارهای اطراف تهران است که در این زمینه کار جهادی و شبانه‌روزی انجام می‌دهیم همچنین برخورد با شوتی‌هایی که مخصوصاً از محور قم به سمت تهران می‌آیند، در دستور کار ما قرار گرفته که تاکنون ده‌ها دستگاه از این خودروها شناسایی و متوقف شده‌اند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه معاملات فردایی به طور کل ممنوع و جرم است، گفت: در این معاملات اصلاً جنسی رد و بدل نمی‌شود.

وی در پاسخ به سؤالی درباره برخورد با مالخران و اوراقچیانی که در منطقه شوش فعال هستند، متذکر شد: اوراقچیان شوش در خیابان مازندرانی، خلازیر و بازار سید اسماعیل تحت کنترل پلیس قرار خواهند گرفت، به افرادی که قصد فروش اموال مسروقه را دارند، هشدار جدی می‌دهم، 10 روز است دستورات ویژه‌ای در این رابطه صادر کردیم، هر جنسی که در آنجا می‌آید باید سند داشته باشد و فروشنده باید مدارک خود را دال بر مالکیت بر آن جنس ارائه کند تا بتوانیم از مالخری جلوگیری و با مالخران برخورد کنیم.

انتهای پیام/