مسابقات کاراته قهرمانی آسیا 2021 در تمام رده‌های سنی (نوجوانان، جوانان، امید و بزرگسالان) در دو بخش کاتا و کومیته از بیست و هفتم آذر تا اول دی در شهر آلماتی قزاقستان برگزار خواهد شد که کاروان «عزم و ایمان» بزرگترین کاروان‌ کارته ایران با حضور بیش از 100 ورزشکار، مربی و داور ایرانی به این رقابت‌ها اعزام می‌شود.

سارا بهمنیار، المپین تیم‌ ملی کاراته کشورمان، درباره میزان آمادگی خود برای شرکت در این دوره از مسابقات در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری برنا اظهار کرد: تیم ایران یا بهتر است بگویم کاروان کاراته ایران در این دوره در همه رده ها و حوزه ها نماینده دارد و این یک اتفاق بزرگ برای ورزش کشورمان است. در رده بزرگسالان ما روزهای خوبی را سپری کردیم، تمرینات منسجم و مناسبی را داشتیم. آماده مسابقات هستیم و امیدوارم بتوانیم با کسب نتایج خوب باعث سربلندی کشورمان باشیم.

دارنده مدال طلای جهان با اشاره به لغو مسابقات جهانی گفت: پیش از این رویداد ما قرار بود در مسابقات قهرمانی جهان شرکت کنیم که به دلیل کرونا این اعزام لغو شد که واقعا افسوس بزرگی برای ما شد اما در کنار آن یک انگیزه هم ایجاد شد تا مانند نام کاروان با عزم جدی راهی این مسابقات شویم.

بهمنیار در پایان در مورد هدف‌گذاری کاراته بانوان برای بازی‌های آسیایی هانگژو توضیح داد: کاراته همیشه جزو رشته‌های مدال آور در کاروان ورزشی ایران بوده و بعد از المپیک و کسب مدال طلا این نگاه و توجه نیز نسبت به گذشته بیشتر شده که طبیعتا مسئولیت ما را هم بیشتر می‌کند. هدف ما ابتدا درخشش در این رویداد است و امیدوارم در هانگژو رنگ مدال هایمان بهتر از دوره‌های قبل باشد.

انتهای پیام// 3