شهرخبر

تعیین شاخص انتصاب مدیران قرآنی در وزارت علوم و ارشاد


تعیین شاخص انتصاب مدیران قرآنی در وزارت علوم و ارشاد

شورای توسعه فرهنگ قرآنی در خصوص لزوم نظارت جدی‌تر و انتصاب مدیران قرآنی در وزارت علوم و ارشاد نامه‌ای را صادر کرد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، پس از اعتراضات صورت گرفته در مورد انتصابات اخیر در معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد، شورای توسعه فرهنگ قرآنی در خصوص لزوم نظارت جدی‌تر، نامه‌ای را منتشر کرده که نشان می‌دهد حدود سه ماه قبل، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی طی نامه‌ای از وزرای علوم و ارشاد خواسته است در انتصاب‌های خود مصوبه مجمع مشورتی شورای توسعه فرهنگ قرآنی را مد نظر داشته باشند.

طی روزهای اخیر انتصاب برخی مدیران در معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حاشیه‌هایی را به دنبال داشته و باعث اعتراض برخی فعالان قرآنی شده است.

همین انتصاب‌ها باعث شد تا تعدادی از فعالان قرآنی دست به انتشار بیانیه‌‌ای بزنند. در این بیانیه علاوه بر اینکه از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خواسته شده است تا نسبت به این انتصاب‌ها پاسخ دهد، از مدیرکل‌های منصوب شده نیز خواسته شده است تا به شفاف‌سازی تجارب خود در حوزه قرآن بپردازند.

در صد و پانزدهمین جلسه مجمع مشورتی شورای توسعه فرهنگ قرآنی که اواخر خردادماه امسال برگزار شد، طرح شاخص‌های انتصاب مدیران قرآنی مورد بررسی قرار گرفته و کلیات آن به تصویب این مجمع رسید.

بر اساس این طرح معاونان وزیر، رؤسای سازمان‌های قرآنی، دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی، دبیران کمیسیون‌های چندگانه شورای توسعه فرهنگ قرآنی، معاونان و مدیران کل معاونت قرآنی وزارت ارشاد، رؤسای مراکز امور قرآنی، مدیران شبکه‌های قرآنی صدا و سیما و ... از جمله پست‌های سازمانی مشمول این طرح است.

قرآن , معاونت قرآن و عترت , شورای توسعه فرهنگ قرآنی ,

انتهای پیام/