شهرخبر

طالبان در افغانستان: «تحریک طالبان پاکستان» بخشی از ما نیست


طالبان در افغانستان: «تحریک طالبان پاکستان» بخشی از ما نیست

سخنگوی طالبان با رد اظهارات سرکرده تحریک طالبان پاکستان تاکید کرد که این گروه بخشی از ما نیست و دو طرف نیز اهداف مشترکی ندارند.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «ذبیح‌الله مجاهد» معاون وزارت اطلاعات و فرهنگ و سخنگوی طالبان با تکذیب اظهارات «نور ولی محسود» سرکرده تحریک طالبان پاکستان مبنی بر اینکه آن‌ها شاخه‌ای از طالبان افغانستان هستند، گفت: آن‌ها بخشی از «امارت اسلامی» نیستند و ما اهداف مشترکی نداریم.

مجاهد درباره اعلام پایان آتش‌بس موقت تحریک طالبان پاکستان با دولت اسلام‌آباد توسط این گروه به «عرب نیوز» گفت: ما به تحریک طالبان پاکستان توصیه می‌کنیم که بر صلح و ثبات در کشور خود تمرکز کند.

وی افزود: این بسیار مهم است که آن‌ها بتوانند از هر فرصتی برای جلوگیری از دخالت دشمنان در منطقه و پاکستان استفاده کنند. ما از پاکستان نیز می‌خواهیم که به خواسته‌های آن‌ها برای بهتر شدن منطقه و پاکستان رسیدگی کند.

سخنگوی طالبان با اظهار اینکه مسئله تحریک طالبان پاکستان موضوع داخلی این کشور است، ادامه داد: موضع امارت اسلامی افغانستان این است که ما در امور دیگر کشورها از جمله پاکستان دخالت نمی‌کنیم.

پیش از این «امیرخان متقی» وزیر خارجه طالبان تایید کرده بود که توافق آتش‌بس موقت بین تحریک طالبان پاکستان و اسلام‌آباد با میانجیگری آن‌ها صورت گرفته است.

انتهای پیام/.