شهرخبر

آغاز تحریم‌های حقوق بشری آمریکا علیه چین و کره شمالی


آغاز تحریم‌های حقوق بشری آمریکا علیه چین و کره شمالی

آمریکا روز جمعه چندین نهاد مرتبط با دولت‌های چین، میانمار و کره شمالی را به اتهام نقض حقوق بشر تحت تحریم قرار داد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، آمریکا روز جمعه تعدادی از افراد و نهادهای مرتبط با دولت چین، میانمار، کره شمالی و بنگلادش را به اتهام آنچه اقدامات مرتبط با نقض گسترده حقوق بشر بود تحریم کرد و شرکت سرمایه گذاری چینی Sense Time Group را که در حوزه هوش مصنوعی فعال است را در لیست سیاه قرار داد.

کانادا و بریتانیا در تحریم های مرتبط با نقض حقوق بشر در میانمار به آمریکا پیوسته درحالیکه واشنگتن برای اولین بار در دولت بایدن تحریم های جدیدی علیه کره شمالی و نهادهای نظامی میانمار وضع کرد.

والی آدیمو، معاون وزیر خزانه داری آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد: اقدامات امروز ما، بخصوص مواردی که در ارتباط با بریتانیا و کانادا بود پیامی به دموکراسی های دنیا ارسال کرد که از قدرت خود برای تحملی سرکوب و رنج به مردم سوءاستفاده می‌کنند.

سفارت چین در واشنگتن با محکوم کردن این حرکت آمریکا اعلام کرد که چنین اقدامی "مداخله جدی در امور داخلی چین" و "نقض جدی هنجارهای اساسی حاکم بر روابط بین‌الملل است."

لیو پنگیو، سخنگوی سفارت گفت: این اقدام آسیب شدیدی به روابط چین و آمریکا وارد کرده" و در عین حال تاکید کرد که آمریکا باید این تصمیم خود را لغو کند.

هیئت کره شمالی در سازمان ملل و سفارت‌های میانمار و بنگلادش در میانمار واکنشی به این موضوع نداشته‌اند.

انتهای پیام/