شهرخبر

ارتش یمن یک پهپاد جاسوسی سعودی را سرنگون کرد

ارتش یمن یک پهپاد جاسوسی سعودی را سرنگون کرد

ارتش یمن اعلام کرد که نیروهای این کشور توانسته‌اند یک پهپاد جاسوسی سعودی را حین انجام عملیاتی خصمانه در مرکز یمن سرنگون کنند.

به گزارش مشرق، سرتیپ «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح‌ یمن، شامگاه امروز (چهارشنبه)، از سرنگونی یک پهپاد جاسوسی سعودی در استان مأرب خبر داد.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن اعلام کرد که پدافند هوایی این کشور توانسته یک پهپاد جاسوسی از نوع CH۴ و متعلق به نیروی هوایی عربستان سعودی را با یک موشک زمین به هوا سرنگون کند.

یحیی سریع اضافه کرد موشکی که با استفاده از آن پهپاد سعودی مذکور سرنگون شده، هنوز رونمایی نشده است.

سریع همچنین اعلام کرد که پهپاد یادشده لحظاتی پیش حین انجام عملیاتی خصمانه در آسمان منطقه «الوادی» در استان مأرب سرنگون شده است.

این اعلام در حالی صورت می‌گیرد که ارتش طی هفته‌های گذشته از سرنگونی چندین پهپاد جاسوسی سعودی در بخش‌های مختلفی از خاک یمن خبر داده است.

عربستان سعودی در رأس یک ائتلاف عربی و تحت حمایت آمریکا، از ششم فروردین ۱۳۹۴ با ادعای تلاش برای بازگرداندن رئیس جمهور مستعفی یمن به قدرت اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، هوایی و دریایی این کشور کرد.

این تجاوز نظامی هیچ کدام از اهداف ائتلاف سعودی را محقق نکرد و فقط با کشته و زخمی شدن ده‌ها هزار یمنی، آواره شدن میلیون‌ها نفر، به بار آمدن خرابی برای زیرساخت‌های این کشور و گسترش قحطی و گرسنگی و بیماری‌های واگیردار همراه شده است.

منبع: فارس