به گزارش برنا از شبکه خبری المیادین، در سال جاری میلادی، این هشتمین هواپیما در نوع خود است که توسط پدافند هوایی یمن ساقط می شود.

ائتلاف سعودی هفته گذشته ادعا کرد که سامانه پدافند هوایی وابسته به نیروهای مسلح یمن را در جبهه الجوبه در جنوب استان مارب واقع در شمال شرق یمن منهدم کرده است.

نیروهای یمنی روز سه شنبه از عملیات تهاجمی «هفتم دسامبر» به اهداف نظامی در ریاض، جده، طائف، جیزان، نجران و عسیر با تعدادی موشک بالستیک و ۲۵ فروند هواپیمای بدون سرنشین خبر دادند.

درگیری میان ارتش و کمیته های مردمی یمن با نیروهای ائتلاف سعودی طی روزهای اخیر در برخی مناطق افزایش یافته  است.

یمنی‌ها دلیل تشدید حملات ائتلاف سعودی در شمال یمن را شکست ائتلاف سعودی-آمریکایی در ساحل غربی و آزادسازی الحدیده می‌دانند و معتقدند که آمریکا معادلاتش را در منطقه به ویژه در جنگ یمن باخته است.

عربستان سعودی از ششم فروردین ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن -فقیرترین کشور عربی- آغاز کرد تا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رییس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیاده خواهی‌های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند.

نهادهای وابسته به سازمان ملل متحد از جمله بهداشت جهانی و یونیسف بارها هشدار داده‌اند که بر اثر ادامه حملات متجاوزان به یمن، مردم این کشور با قحطی و بروز یک فاجعه انسانی که در قرن گذشته بی‌سابقه است، روبه رو هستند.

انتهای پیام/