شهرخبر

تصاویر| حواشی حضور دو مقام سیاسی؛ از سرفه‌های مقام سوری و واکنش امیر عبدالهیان تا عینک دودی مقام اماراتی | فرش قرمز برای مهمان ویژه

در جریان نشست‌خبری وزرای امورخارجه ایران و سوریه، بعد از اینکه فیصل مقداد سرفه‌ای طولانی داشت، امیرعبداللهیان با بطری آب مقابل خود به‌سمت وی رفت و برای او آب ریخت و وزیر خارجه سوریه هم از همتای ایرانی تشکر کرد.

رئیسی و مشاور امنیت ملی امارات

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از روزنامه همشهری، دیدارهای دیپلماتیک دیروز مشاور امنیت ‌ملی امارات و وزیر امورخارجه سوریه در تهران گذشته از اینکه از اهمیت راهبردی ویژه‌ای در پیشبرد دیپلماسی منطقه‌ای جمهوری ‌اسلامی برخوردار است، حاوی نکات جالب و برخی حواشی بود که بازتاب قابل‌توجهی در رسانه‌ها داشت.در ادامه به برخی از این نکات و حواشی اشاره می‌کنیم:
  استقبال وزیرامورخارجه کشورمان از فیصل مقداد در حیاط وزارت امورخارجه، همراه با پهن کردن فرش‌قرمز زیرپای وزیرامورخارجه سوریه به سیاق دیدارهای اخیر امیرعبداللهیان، ازجمله حواشی دیدارهای دیروز بود.


  در جریان نشست‌خبری وزرای امورخارجه ایران و سوریه، بعد از اینکه فیصل مقداد سرفه‌ای طولانی داشت، امیرعبداللهیان با بطری آب مقابل خود به‌سمت وی رفت و برای او آب ریخت و وزیر خارجه سوریه هم از همتای ایرانی تشکر کرد.
   در سفر وزیر خارجه سوریه به ایران، بشار جعفری، سفیر جنجالی سابق سوریه در سازمان ملل که حالا معاون وزیر خارجه شده او را همراهی می‌کرد.
   عینک دودی شیخ طحنون بن‌زاید، مشاور امنیت ملی امارات در دیدار با علی شمخانی، دبیر شورای‌عالی امنیت ملی ایران، از دیگر حاشیه‌های جالبی بود که دیروز مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفت. گفته می‌شود شیخ طحنون که برادر ناتنی شیخ‌خلیفه بن زاید آل‌نهیان، رئیس امارات متحده عربی است، همیشه با عینک دودی ظاهر می‌شود؛ چراکه دچار حساسیت‌های چشمی است و برای محافظت از چشمانش در برابر نور آفتاب و گردوغبار از عینک دودی استفاده می‌کند.


   برخلاف بسیاری از دیدارهای دیپلمـــاتیک رئیس‌جمهوری کشورمان که با حضور وزیرامورخارجه برگزار می‌شود، در دیدار رئیسی و شیخ طحنون بن‌زاید، حسین امیرعبداللهیان حضور نداشت و در کنار علی شمخانی، علی باقری‌کنی، معاون وزیرامورخارجه حاضر بود.


   تعداد زیاد نفرات هیأت اماراتی و حضور آنان در دیدار با رئیس‌جمهوری کشورمان از دیگر حواشی رایزنی‌های دیروز بود.
  مشاور امنیت‌ملی امارات و وزیرامورخارجه سوریه در دیدارهای جداگانه با رئیس‌جمهوری‌ کشورمان از رئیسی برای سفر به کشورشان دعوت کردند؛ ۲دعوت در یک روز از رئیسی که از نکات جالب توجه دیدارهای دیپلماتیک دیروز بود.