شهرخبر

از بین بردن سه سوته لک صورت

بی‌شک همه افراد برای جوانی و شادابی پوست خود به دنبال راه‌حل‌های فراوانی هستند و برای جلوگیری از آسیب‌ها و التهابات پوستی راه‌های متفاوتی را امتحان می‌کنند.

از بین بردن سه سوته لک صورت

به گزارش منیبان؛ ایجاد لک های پوستی صورت یکی از کابوس‌هایی است که هرکسی می‌تواند با آن مواجه شود. وجود این لک‌ها روی صورت، جذابیت و زیبایی شما را تحت شعاع قرار خواهد داد. بنابراین یافتن سریع‌ترین راه برای از بین بردن لک صورت، ضرورت دارد.

دلایل ایجاد لک های پوستی صورت چیست؟

معمولا پس از ترکیدن جوش یا آکنه، لکه‌هایی روی صورت باقی می‌ماند. مسدود شدن منافذ پوست با سلول‌های مرده و چربی‌های آزاد شده ناشی از روغن زیر پوست موجب بروز این لک‌ها خواهد شد. مهم‌ترین دلایل بروز لک‌های صورت عبارتند از تغذیه نامناسب، خواب ناکافی، کم آبی بدن، استرس و فشارهای روحی و روانی، ژنتیک و غیره.

برای داشتن پوستی جوان به خون‌رسانی بدن توجه کنید

رهایی خون نه‌تنها برای حفظ سلامتی و تناسب‌اندام بلکه برای خون رسانی به مویرگ‌های زیر پوست هم ضرورت بسیاری دارد. تعریق زیاد موجب دفع بیش‌ازحد سبوم (روغن) می‌شود و تحریک پوست را به همراه دارد. پس از تمرینات ورزشی رنگ چهره شما به دلیل دفع سبوم از راه تعریق، کمی قرمزتر از حد معمول می‌شود. برای جبران این اتفاق بهتر است با نوشیدن آب کافی و میل کردن مواد غذایی خون‌رسان مانند کشمش، به اکسیژنه کردن خون خود کمک کنید تا درنتیجه پوست صورت شما نیز تقویت شود.

بخار آب منافذ پوست شما را باز می‌کند

پس از تمرینات ورزشی لازم است که با شستشوی صورت، به پوست خود تنفس دهید. استفاده از آب بیش‌ از حد داغ به‌ هیچ‌ عنوان ضرورتی ندارد، بلکه کافی است بخار درون حمام به صورت شما بخورد تا به باز شدن منافذ پوست کمک کند. حدود ۴ تا ۵ دقیقه به بخار آب فرصت دهید تا جادوی خود را روی پوست انجام دهد و سپس صورت خود را با آب ولرم مایل به خنک بشویید. بخار آب برای پاکسازی هرگونه باکتری یا روغن اضافی در منافذ پوست شما بسیار موثر و مفید است.

سریع‌ترین روش از بین بردن لک های پوستی صورت با مصرف سبزیجات

رژیم غذایی سالم می‌تواند التهابات پوستی را از شما دور نگه دارد، بنابراین بهتر است قبل از هر چیز به رژیم غذایی خود توجه نشان دهید. مثلا می‌توانید برای وعده شام که باید سبک میل شود، یک وعده غذایی مفید و پر از سبزیجات تازه یا بخارپز میل کنید.

سریع‌ترین راه برای از بین بردن لک های پوستی صورت با نوشیدن آب کافی

آب‌رسانی به بدن به‌خصوص پس از زمانی که بدن به دلیل تعریق، آب زیادی از دست‌ داده است، سبب می‌شود تا بدن عملکرد بهینه داشته باشد. نرسیدن آب کافی به بدن فقط احساس تشنگی را در شما فعال نمی‌کند، بلکه این مسئله سبب آسیب دیدن پوست و ایجاد لکه‌های پوستی می‌شود. با آشامیدن مقدار مناسبی آب در طول روز هم از ایجاد لکه‌های پوستی جلوگیری کنید و هم در زمان بروز این لک‌ها می‌توانید به از بین رفتن‌ آن‌ها سرعت ببخشید.

سریع‌ترین راه از بین بردن لک صورت با ماسک سفیده تخم‌مرغ

ماسک صورت سفیده تخم‌مرغ به باز شدن منافذ پوست کمک زیادی می‌کند. این ماسک به دلیل داشتن پروتئین بسیار زیاد، موجب تقویت حالت ارتجاعی پوست شما خواهد شد. ماسک سفیده تخم‌مرغ همچنین موجب پاک شدن و لایه‌برداری موثر پوست می‌شود و در کمترین زمان لک‌های صورت شما را از بین خواهد برد.

وبگردی