رئیس پایگاه یازدهم پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری و انهدام باند 4 نفره سرقت تلفن همراه و کشف 50 فقره سرقت خبر داد.
به گزارش آیند، سرهنگ کارآگاه گودرز داوری بیان داشت: کارآگاهان دایره مبارزه با سرقت های خاص پایگاه یازدهم حین بررسی پرونده های سرقت به شیوه قاپ زنی متوجه می شوند یکی از متهمان سابقه دار به نام فرزاد پس از آزادی از زندان به چرخه ارتکاب جرم بازگشته و با تشکیل باند 4 نفره در مناطق مختلف پايتخت اقدام به قاپ زنی می کند.
وی عنوان کرد: بررسی کارآگاهان حاکی از آن بود فرزاد به همراه همدستان خود با استفاده از موتورسيکلت هاي تند رو به صورت تيم هاي 2 نفره و 4 نفره از غفلت شهروندان سوء استفاده کرده و اقدام به قاپیدن تلفن همراه آنها می کنند و در برخي موارد در صورت مقاومت سوژه ها، با توسل به زور و سلاح سرد-اسپري اشک آور و بعضاً ضرب و شتم اعمال مجرمانه خود را به سرانجام ميرسانند.
این مقام انتظامی تصریح کرد: لذا تيمي متشکل از افسران مجرب، به صورت ويژه پرونده را پي جويي و ضمن بررسي فيلم هاي موجود از صحنه سرقت با بهره گيري از شیوه های نوین و علمی کشف جرم هویت تمامی اعضای باند را شناسایی کرده و مخفیگاه آنان شناسایی شد.
رئیس پایگاه یازدهم پلیس آگاهی تهران ابراز داشت: طی هماهنگ های قضائی اعضای این باند در عملیات های منسجم و هماهنگ دستگیر و موتوریسیکلت هایی که با آن سرقت می کردند در مخفیگاهشان کشف شد.
سرهنگ کارآگاه گودرز داوری با اشاره متهمان به 50 فقره سرقت با همکاری یکدیگر معترف شدند، افزود: تا کنون 30 تن از مال باختگان شناسایی و تحقیقات پلیسی برای شناسایی سایر مال باختگان ادامه دارد.