شهرخبر

رقابت های ووشو قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی زنان با معرفی نفرات و تیم های برتر به پایان رسید.

رقابت‌های ووشوی قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی زنان به منظور حضور در بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ هانگژو، به میزبانی سالن ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد قشم واقع در شهر درگهان پیگیری و با معرفی نفرات و تیم‎های برتر به پایان رسید.

 


در بخش ساندا که مثل همیشه رقابت جذابی در جریان بود، در وزن ۴۸- ،حدیثه محمدی از سیستان و بلوچستان به عنوان نخست دست یافت. فاطمه نجفی از گلستان دوم شد و کوثرعینی از زنجان و فاطمه شکوفان از اردبیل به صورت مشترک بر روی سکوی سوم تکیه زدند.


در وزن ۵۲- ، آرزو سلیمی از چهارمحال و بختیاری اول شد. سوگند سینکائی از مازندارن در رده دوم ایستاد و ثنا نقی از لرستان و کوثر یحیایی از قشم به صورت مشترک سوم شدند.

-


در وزن ۵۶- ، حنانه رستمی از تهران به عنوان قهرمانی دست یافت. زهرا درعلی از اصفهان بر سکوی دومی تکیه زد و عنوان سومی مشترک هم زینت کردستانی از کرمان و فاطمه کیانی از هرمزگان رسید.


در وزن۶۰- ، سهیلا منصوریان از اصفهان اول شد. معصومه بزرگی از مازندران به عنوان دومی دست یافت و محنا رحیمی از کرمانشاه و فاطمه اکبری پور از تهران به صورت مشترک سوم شدند.


در وزن ۶۵- ، عنوان نخست به صدیقه دریایی از مازندارن رسید. کوثر لفته زاده از اصفهان دوم شد و تارا پورحسن از البرز و راضیه موجانی از تهران به صورت مشترک سوم شدند.


در وزن ۷۰- ، اوین مرادی از کرمانشاه اول شد. یاسمین باقرزاده از مازندارن در رده دوم ایستاد و راحله سیاوشی از همدان و نگین شریفی از آذربایجان غربی به صورت مشترک بر روی سکوی سوم ایستادند.


در وزن ۷۵- کیلورگم ، هانیه الهی نژاد از قشم به عنوان نخست دست یافت. دنیا شکری از کردستان دوم شد. ستاره کیانی از کیش و فاطمه قیاسی از کرمانشاه به صورت مشترک سوم شدند.


همچنین در بخش تالو و در بسته نان‌چوان - نن‌دائو فاطمه حیدری از تهران به مقام نخست دست یافت. مطهره فریدونی از فارس دوم شد و فاطمه صالحی از خراسان جنوبی به مقام سومی رسید.


در بسته تایچی‌چوان و تایچی‌جین مرجان کریمی از اصفهان اول شد. معصومه طهماسبی از اصفهان در رده دوم ایستاد و زهرا شمسینی از قزوین به مقام سومی بسنده کرد.


در بسته جین‌شو - چیانگ‌شو روژین شاه‌محمدی از البرز قهرمان شد. الیا غرقابی‌از تهران و منیره پناهی از اصفهان به ترتیب دوم و سوم شدند.


در چانگ‌چوان مهسا سجادی از قم به مقام نخست دست یافت. زهرا جلیلی از البرز دوم شد و نازنین بازدار از ایلام به مقام سومی دست یافت.


با این تفاسیر و در پایان مسابقات ووشو قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی در دو بخش تالو و ساندا، اصفهان با ۲طلا، ۳ نقره و یک برنز به مقام اول دست یافت. تهران با ۲ طلا ، یک نقره و ۲ برنز دوم شد و مازندران نیز با یک طلا و ۳ نقره در رده سوم ایستاد.


۲۱۸ ورزشکار و مربی از ۳۴ استان و منطقه آزاد کشور در این رویداد حضور داشتند که دارندگان مدال طلای دوره قبل مسابقات جهانی از این رقابت معاف بودند. شهربانو و الهه منصوریان هم به همین دلیل بدون حضور در انتخابی و با توجه به اینکه در مسابقات جهانی دوره قبل صاحب مدال طلا شده بودند، مستقیما به اردوی تیم ملی راه یافتند.