شیث رضایی، مدافع اسبق تیم پرسپولیس در آستانه دربی 97 در خصوص شرایط این دیدار به خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری برنا گفت: شاید این صحبت کلیشه ای باشد اما باید تاکید کنم این دیدار یک بازی خاص است که نه به شرایط قبلی دو تیم ربط زیادی دارد و نه جایگاه شان در جدول می تواند تعیین کننده نتیجه آن در بازی باشد، در دربی مهم نیست که فلان تیم چه بازیکنی را از دست داده و یا این چه نفراتی را در اختیار دارد. اگرچه این بازی نمی تواند صرفا تعیین کننده قهرمان در پایان فصل باشد اما این بازی برای هواداران دو تیم از اهمیت ویژه ای برخوردار است و این موضوع حساسیت دیدار را دوچندان می کند وگرنه این بازی هم در نهایت سه امتیاز دارد.

وی در ادامه افزود: دربی را باید بازی هواداران دو تیم نامید و امیدوارم در نهایت این دیدار با شرایطی به پایان برسد که در وهله اول بازیکنان دو تیم در سلامت کامل باشند و در نهایت پرسپولیس بتواند این دیدار را با پیروزی پشت سر بگذارد.

پیشکسوت پرسپولیس با اشاره به شرایط فعلی تیم گل محمدی به ویژه وضعیت ساختار دفاعی تیم تاکید کرد: کارهای دفاعی هر تیمی مختص به مدافعان هر تیمی نمی شود و نفراتی مثل هافبک های دفاعی هم نقش تعیین کننده ای در این خصوص دارند. در حال حاضر ساختار کلی دفاعی پرسپولیس اعم از دروازه بان، خط دفاع و هافبک های دفاعی خوب است و پیش بینی می کنم در دربی هم روند خوب خود را ادامه دهند.

شیث رضایی در مورد غیبت سیدجلال حسینی در دربی 97 به دلیل مصدومیت به خبرنگار برنا گفت: سیدجلال یکی از توانمندترین بازیکنان حال حاضر پرسپولیس و لیگ برتر است که با توجه به تجربه اش می توانست یکی از مهره های تعیین کننده برای پرسپولیس در دربی باشد. با این وجود با توجه به این که در حال حاضر مهره های خوبی در خط دفاع پرسپولیس داریم ان شا اله بچه ها با توان بالایی که دارند، می توانند خلا سیدجلال را در این دیدار پر کرده و بهترین عملکرد را از خود به نمایش بگذارند.

بازیکنی که سابقه حضور در 11 دربی را در کارنامه خود دارد، در مورد مردان تاثیرگذار این بازی در ترکیب دو تیم تصریح کرد:  همان طور که گفتم تجربه در این بازی تاثیرگذاری زیادی دارد و فکر می کنم در استقلال بازیکنی مثل وریا غفوری می تواند چهره ویژه ای برای تیمش باشد. این در حالی است که 11 بازیکن اصلی و نفرات ذخیره ترکیبی به نام تیم  پرسپولیس را تشکیل می دهند که می توانند بهترین نمایش را در این بازی از خود ارائه دهند.

مدافع سال های گذشته پرسپولیس خاطره ویژه ای را از دیدارهای دربی در ذهن داشت که در این مورد گفت: چند سال قبل شب دربی بود. من و رضا مامانی هم اتاق بودیم. آن شب تا ساعت 3 صبح بیدار بودیم و خواب مان نمی برد. البته هر از گاهی که مربیان برای سرکشی می آمدند سکوت می کردیم اما آن شب تا حوالی ساعت 3 گفتیم خندیدیم و صبح هم قبراق و سرحال برای بازی آماده شدیم.

وی در پایان برای دربی پیش رو یاد ستاره های فقید پرسپولیس را گرامی داشت و در این خصوص تاکید کرد: اگر سال های قبل می گفتیم جای هادی نوروزی و مهرداد اولادی خالی است برای این بازی هم باید یادآوری کنم جای عزیزانی چون مهرداد میناوند و علی انصاریان در جایگاه ویژه استادیوم آزادی خالی است. ای کاش این دو عزیز هنوز کنارمان بودند و این بازی را از نزدیک تماشا می کردند و از تماشای یک دربی جذاب با پیروزی پرسپولیس لذت می بردند. 

انتهای پیام //  4