به گزارش برنا، یک مرد سفید پوست مسلح  روز پنجشنبه به وقت محلی قصد ورود به سازمان ملل را داشت و برای ساعاتی فعالیت این نهاد بین المللی و نیز رفت و آمد در خیابان های اطراف سازمان ملل را مختل کرد.

پلیس و نیروهای امنیتی که همواره در سازمان ملل و خیابان های اطراف آن در حال گشت زنی و نظارت بر ورود و خروج به این نهاد بین المللی هستند،  بلافاصله  اطراف این فرد مسلح را محاصره و بالگردها بر فراز سازمان ملل گشت زنی کردند و  تمام خیابان‌های منتهی به مقر سازمان ملل را بستند.

پلیس نیویورک از این مرد مسلح سفید پوست با موهای سفید خواست تا سلاح خود را به زمین بگذارد اما این فرد بدون توجه در مقابل مقر سازمان ملل حرکت می کرد.

مرکز خدمات امنیت و ایمنی سازمان ملل در پی این حادثه اعلام کرد در خیابان اول بین خیابان‌های چهل و دو و چهل و سه، (محل سازمان ملل) پلیس در حال انجام وظیفه است.

در پی این حادثه، این مرکز از تمام خدمه و هیات‌ها در مقر سازمان ملل خواست در سازمان ملل مانده و پناه بگیرند و  تا اطلاع ثانوی خارج نشوند.

همچنین این مرکز اعلام کرد که در حال بررسی وضعیت است و با توجه به شرایط اطلاع رسانی خواهد کرد.

به دنبال وقوع این حادثه، ترافیک سنگین و بی سابقه در خیابان های اطراف سازمان ملل در منهتن نیویورک ایجاد شد و ورود به سازمان ملل همچنان از همه خیابان ها میسر نیست و ورود به مقر سازمان ملل نیز با سخت گیری  مواجه است.

در پی این حادثه،  بسیاری از خبرنگاران از دفاتر خود در سازمان ملل و منهتن خارج شدند و در  خیابان های اطراف و نیز یکی از پل های مقابل سازمان ملل در هوای سرد منهتن مستقر شدند تا این حادثه را پوشش خبری دهند.

پلیس این فرد سفید پوست مسلح را ابتدا بازداشت نکرد و پس از حدود سه ساعت گفت و گو سرانجام او را بازداشت و به این ماجرا پایان داد.

هنوز اطلاعاتی درباره انگیزه های این فرد از این اقدام اعلام نشده است.