شهرخبر

از سوی یک زندانی مطرح شد؛

افشای شکنجه های سخت در زندان اسرائیل توسط ماموران امنیتی

افشای شکنجه های سخت در زندان اسرائیل توسط ماموران امنیتی

یک زندانی در رژیم صهیونیستی در دادگاه از روند شکنجه های سخت خود توسط ماموران امنیتی این رژیم خبر داد.

به گزارش مشرق به نقل از اسرائیل هیوم، گزارشی از شکنجه در زندان‌های رژیم صهیونیستی منتشر شده و نشان می‌دهد که مقامات امنیتی صهیونیستی از هر ابزاری برای اهداف خود استفاده می‌کنند.

در همین ارتباط نیز «نیز هفتز»، از شاهدان مهم در پرونده محاکمه بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر سابق رژیم صهیونیستی روز چهارشنبه اعلام کرد که بازرسان پلیس تهدید کرده‌اند که اگر علیه رئیس سابق خود صحبت نکند، خانواده وی را نابود خواهند کرد.

«نیر هفتز» که سخنگوی سابق خانواده نتانیاهو و از نزدیکان او به شمار می‌رود، همچنین افزود: تهدید واضح بود. اگر من گزارش مورد نظر آنها را ارائه ندهم، خانواده‌ام را نابود می‌کنند و این را ده‌ها بار به من گفته‌اند.

او همچنین افزود که در طول دوران بازجویی توسط پلیس به او فقط تکه‌های نان و ساندویچ داده‌اند و تمام هفته را و روی زانو و یا روی میز بازجویی غذا خورده است.

به گفته این عضو نزدیک به نتانیاهو، زمانی که او برای درمان گزش کک درخواست کرد، چندین بار با این درخواست رد شد و در بازجویی‌ها به هشدار داده شد که در آینده خود تجدید نظر کنم.

محاکمه «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر سابق رژیم صهیونیستی که با اتهاماتی از قبیل رشوه، کلاهبرداری و نقض اعتماد عمومی رو به رو است، پس از سه ماه به تعویق افتادن، در شهریورماه از سر گرفته شد.

علیرغم تأخیر روی داده در محاکمه وی، این پرونده دلیل اصلی تشکیل ائتلاف کنونی و کابینه جدید رژیم صهیونیستی است که باعث کنار زدن نتانیاهو از قدرت شد.

گفته می‌شود که علت اصلی به تعویق افتادن روند محاکمه نتانیاهو اختلافات بین دادستان و وکلای مدافع بر سر شواهد جدیدی بود که در تلفن همراه اولین شاهد پرونده، «ایلان یشوآ» مدیرعامل سابق «والا»، ظاهر شد.

دادستانی رژیم صهیونیستی نتانیاهو را متهم کرده است که از قدرت خود برای حمایت از شرکت «بزق» در سیاست‌های مخابراتی در ازای پوشش رسانه‌ای مطلوب نظرش از سایت خبری «والا»، استفاده کرده است.

دادگاه سپس رسیدگی به پرونده موسوم به «پرونده ۱۰۰۰» و پرونده هدایای غیرقانونی موسوم به «پرونده ۲۰۰۰» را در دستور کار خود دارد، اما به ادعای جروزالیم پست، ممکن است رسیدگی به این موارد چندین ماه دیگر یا حتی بیشتر صورت گیرد.

پیشتر دادگاه مرکزی رژیم صهیونیستی برای چندمین بار، برگزاری جلسه دادگاه محاکمه بنیامین نتانیاهو را به تعویق انداخته بود.

نتانیاهو با اتهامات فساد مالی مواجه بوده و روند تحقیقات قضائی درباره وی هم اکنون در جریان است. نتانیاهو پیشتر برای شانزدهمین بار طی ۲ سال اخیر به خاطر پرونده‌های فساد دولتی مورد بازجویی قرار گرفته بود.

نخست وزیر سابق رژیم صهیونیستی با داشتن پرونده‌های فساد مالی و دریافت رشوه از بازرگانان خارجی و تبانی با برخی جراید موسوم به «پرونده های ۱۰۰۰ و ۲۰۰۰» متهم است. در «پرونده ۴۰۰۰» نیز گروهی از نزدیکان نتانیاهو در مظان اتهام سو استفاده از جایگاه خود برای ارتقا تصویر رسانه‌ای وی و همسرش قرار گرفته‌اند.

منبع: مهر