رضا رجبی، پیشکسوت باشگاه استقلال تهران، درباره عملکرد استقلال در مسابقات لیگ برتر فوتبال به خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری برنا گفت: پیشتر در گفت‌وگوهای ابتدای فصل هم گفته‌ام که استقلال امسال تغییرات زیادی داشته و کسانی که به تیم اضافه شده‌اند هنوز در چارچوب تاکتیکی سرمربی درست قرار نگرفته‌اند. تغییرات زیاد در ایران جواب نمی‌دهد زیرا شما فرصت کمی دارید و جایی برای آزمون و خطا نیست.

او در ادامه افزود: به مجیدی پیشنهاد کردم چارچوب تاکتیکی‌اش را بشناسد. به طور مثال یامگا هرچه نزدیک به دروازه باشد بهتر است. جا به جایی‌هایی متعدد به ضرر این تیم است و به کارهای تاکتیکی لطمه می‌زند. به مجیدی پیشنهاد کردم 1-3-2-4 بازی کند و او هم این کار را انجام داد. نتیجه کار هم خوب بود و آبی‌پوشان بهترین بازی امسال را انجام دادند. استقلال تا این لحظه در طراحی موقعیت، استمرار در حمله و گلزنی تا الان خوب نبوده اما سازماندهی دفاعی‌اش بسیار خوب بوده است. یک دروازه‌بان خوب هم به فوتبال معرفی شد که امیدوارم بعدها برای فوتبال ایران یک چهره موفق باشد. در میانه میدان بارها اعلام کردیم فرشید اسماعیلی را از دست ندهید زیرا بازیکنان طراح در خط هافبک بسیار نیاز است. استقلال برای قهرمانی باید پرقدرت‌تر ظاهر شود.

پیشکسوت آبی‌پوشان درباره بازیکنان خارجی استقلال گفت: درست است که یامگا لب خط بازی کرده اما وقتی داخل محوطه خوب کار می‌‌کند چه اشکالی دارد از او درون محوطه استفاده شود؟ در کناره‌ها وریا را داریم و بهتر است یامگا نزدیک به دروازه حریف کار کند.

رجبی درباره دربی هم افزود: مجیدی در دربی باید به باتجربه‌ها بها دهد. نمی‌توان گفت شرایط کدام تیم بهتر است چون این بازی با دیگر دیدارها متفاوت است. هر تیمی که از لحاظ روانی آماده‌تر باشد می‌تواند به موفقیت برسد. اگر استقلال قالب خود را پیدا کند و با تاکتیکی مشخص جلو برود می‌تواند در این بازی به برد برسد. تغییر سیستم باید درون بازی اتفاق بیفتد نه در تمرینات. در بخش مهم مربیگری یعنی تشخیص، تغییر و بهبود در جریان بازی در استقلال موفقیتی مشاهده نکرده‌ایم.

او در پایان درباره مدعیان قهرمانی هم گفت: پیش از آغاز فصل گفتم با توجه به شرایط، فولاد، تراکتور، استقلال، گل گهر، سپاهان و پرسپولیس می‌توانند مدعی باشند. تراکتور را در بازی این هفته، پیشرفت کرده دیدم. تیم‌هایی می‌توانند به قهرمانی برسند که به جزئیات بیشتر توجه می‌کنند و ذهن برنده‌ای دارند.

انتهای پیام// 3