شهرخبر

تأکید حماس بر لزوم مقابله فلسطینیان با راهپیمایی پرچم شهرک‌نشینان

تأکید حماس بر لزوم مقابله فلسطینیان با راهپیمایی پرچم شهرک‌نشینان

جنبش مقاومت اسلامی حماس به فراخوان صهیونیست‌ها برای برپایی راهپیمایی پرچم در شهرهای اللد و رمله در سرزمین‌های اشغالی ۱۹۴۸ واکنش نشان داد.

به گزارش مشرق، «عبداللطیف القانوع» سخنگوی حماس امروز سه شنبه در بیانیه‌ای تاکید کرد که برپایی اینگونه راهپیمایی‌ها موجب تحریک احساسات و عواطف ملت فلسطین خواهد شد و اشغالگران صهیونیست قصد دارند با چنین اقدامات و رفتارهای نژادپرستانه‌ای بار دیگر تجاوزات علیه ملت و سرزمین فلسطین را ازسرگیرند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، القانوع اشاره کرد که مسؤولیت هرگونه عواقب و پیامد برگزاری چنین راهپیمایی تحریک‌آمیزی متوجه دولت رژیم صهیونیستی است و طرح‌ها و برنامه‌های این رژیم در مقابل عزم و ارائه راسخ و پولادین ملت فلسطین راه به جایی نخواهد برد.

وی عموم فلسطینیان ساکن سرزمین‌های اشغالی ۱۹۴۸ به ویژه ساکنان شهرهای اللد و رمله را به مقابله با شهرک‌نشینان اشغالگر و جلوگیری از برگزاری این راهپیمایی فراخواند.

روزنامه عبری زبان یدیعوت احرونوت اعلام کرده که سازمان‌های راست‌گرای یهودی درصدد برپایی راهپیمایی پرچم در روز یکشنبه آینده در شهرهای اللد و رمله در فلسطین اشغالی ۱۹۴۸ هستند.

شهرک‌نشینان صهیونیست در فراخوان‌های خود برای برپایی این راهپیمایی اعلام کرده‌اند که در هشتمین روز از عید یهودی «حانوکا» ضمن برافراشتن پرچم رژیم صهیونیستی، به مناسبت این روز شمع روشن خواهند کرد.

منبع: ایسنا