شهرخبر
اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

بیشترین ارزش معاملات سهام (۹ آذر)/ سمگا بیشترین ارزش معاملات روزانه را تصاحب کرد

امروز معامله‌گرها ۱۹۰میلیارد تومان سهام گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی خرید و فروش کردند، بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه محصولات شیمیایی تعلق داشت و ۲.۴درصد از کل سهام قطعات‌ اتومبیل‌ ایران‌ معامله شد.

اقتصاد آنلاین سهیل بانی؛ روز جاری در مجموع حدود سه هزار و ۱۳۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شد که پنج نماد «سمگا»، «وگردش»، «وبملت»، «فولاد» و «نوری» به ترتیب در رتبه اول تا پنجم لیست بیشترین ارزش معاملات سهام قرار گرفتند.

در چهارمین روز هفته معادل ۱۹۰میلیارد تومان سهام گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی دست به دست شد، بانک گردشگری پس از معاملاتی به ارزش ۱۴۰میلیارد تومان دوم شد و سهام بانک ملت نیز به جایگاه سوم معاملات رسید.

سهام سرمایه‌گذاری شفا دارو پس از بازگشایی ۹.۹درصد رشد قیمت را تجربه کرد و از طرف دیگر سهام شرکت مواد ویژه لیا (شلیا) با افت ۱۸.۸درصدی قیمت کام سهامداران خود را تلخ کرد.

بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه «محصولات شیمیایی» تعلق داشت به طوری که ۳۷۰میلیارد تومان فقط در این بخش جابجا شد، گروه «بانک‌ها و مؤسسات اعتباری» با معاملات ۳۵۶میلیارد تومانی دوم شد و «فلزات اساسی» در جایگاه سوم قرار گرفت.

امروز ۲.۴درصد از کل سهام قطعات‌ اتومبیل‌ ایران‌ (ختوقا) معامله شد، ۱۰نماد برتر سهم ۲۴.۲درصدی از کل داد و ستدها داشتند، ارزش معاملات در دو سهم به بیش از ۱۰۰میلیارد تومان رسید و نصف ارزش کل معاملات نیز به ۴۶نماد نخست اختصاص داشت.

برای مشاهده تصویر در اندازه اصلی، روی آن کلیک کنید

بیشترین ارزش معاملات 00.09.09

رتبه بندی ارزش معاملات 00.09.09.gif