به گزارش برنا، به منظور هماهنگی و بررسی تقویم رقابت های قهرمانی دانشجویان جهان و جام جهانی دانشگاهی 2022 فدراسیون بین المللی ورزش های دانشگاهی (فیزو) جلسه آنلاین مدیران کل تربیت بدنی بخش های آموزش عالی و روسای هیات های ورزش های دانشگاهی استانی به مدت دو روز برگزار شد.

هادی بشیریان رئیس فدراسیون در این جلسه اظهار داشت: سیاست این فدراسیون برای شرکت در مسابقات جهانی و آسیایی با توجه به توانمندی آنها و بهره گیری از امکانات مادی و ‌معنوی و نیروی انسانی متخصص در بخش ها و استان ها برخی از اعزام‌های برون مرزی به آنها واگذار می‌شود.

وی گفت: برای مشارکت هرچه بیشتر بخش ها و هیات ها در برنامه های فدراسیون، هر بخش و یا استانی که متقاضی و توانایی اعزام رشته ای را داشته باشد، پس از بررسی های لازم به آنها واگذار خواهد شد و فدراسیون هم هماهنگی و پشتیبانی های لازم را انجام خواهداد.

بشیریان گفت: واگذاری اعزام تیم های ورزشی به استان ها علاوه بر اینکه  مسابقات دانشجویی رونق پیدا می کند، انسجام و تقویت ساختار بخش های مختلف در استان ها را در بر خواهد داشت و مسابقات دانشگاهی نیز با انگیزه بیشتری برگزار خواهد شد.

رئیس فدراسیون دانشگاهی یادآور شد: رویکرد جدید فیزو توسعه فعالیت های توسط دانشگاه ها است که بصورت جام جهانی در سال ۲۰۲۲ میلادی در رشته های  هندبال، پاورلیفتینگ، فین سویمینگ و ورزش های رقابتی (ووشو، کشتی آزاد و فرنگی، سامبو، موی تای، کاراته و بوکس) برگزار خواهند شد که در این خصوص دانشگاه ها محور اصلی هستند.

در این ادامه حاضرین در جلسه پیشنهادات و نظرات خود را مطرح کردند و مقرر شد تا مدیران کل تربیت بدنی بخش ها و روسای هیات ها ضمن بررسی تقویم اگر آمادگی اعزام رشته ای را دارند را به فدراسیون اعلام کنند تا هماهنگی های لازم با فدراسیون بین‌المللی ورزش دانشگاه ها FISU و کمیته های برگزاری مسابقات در کشورهای مختلف انجام شود.

مسابقات جهانی در سال 2022 در رشته های اسکی جهت یابی، صحرا نوردی، اسکواش، صخره نوردی، فوتسال، گلف، جهت یابی، کانو، سه گانه، شطرنج و پنج گانه برگزار خواهد شد.

انتهای پیام//