شهرخبر

لزوم عمق‌بخشی و شناساندن ابعاد و مؤلفه‌های شخصیتی شهید فخری‌زاده

مدیرکل تبلیغات سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع گفت: شهید فخری‌زاده از فلسفه و عرفان اسلامی برای پیشبرد اهداف عالی نظام جمهوری اسلامی استفاده می‌کرد و عمق‌بخشی و شناساندن ابعاد و مؤلفه‌های شخصیتی این دانشمند والا مقام با زبان هنر به جامعه، از جمله اهداف این برنامه ما بوده است.
خبرگزاری میزان - بابک شهریاری در حاشیه همایش «فخر ایران»، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره گفت: یکی از این برنامه‌ها برگزاری همایش فخر ادبی با رویکرد بزرگداشت این شهید والامقام بوده است.

وی افزود: شهید فخری‌زاده علاوه بر تخصص در علوم تجربی و فیزیک در حوزه ادبیات فارسی، شعر و بویژه حافظ پژوهی بسیار حاذق بود.


شهریاری با بیان اینکه هنر در واقع بالاترین سطح ارائه مفاهیم انسانی و ارزشی است که بر انسان و پدیده‌ها اثر می‌گذارد، تصریح کرد: بسیاری از رویداد‌های تاریخی مانند حماسه عاشورا و همچنین رخداد‌های معاصر مانند انقلاب شکوهمند اسلامی و دفاع مقدس با زبان هنر در فرهنگ جامعه نهادینه و ماندگار شده است.


مدیر کل تبلیغات سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع با بیان اینکه زبان هنر، بهترین وسیله برای انتقال ارزش‌های ناب اسلامی و فرهنگ غنی به نسل جوان است، گفت: مهمترین خاصیت هنر این است که جامعه را پرمحتوا و رفتار انسان‌ها را تنظیم می‌کند.، همانگونه که نیازمندی انسان انتها ندارد، هنر هم تمام شدنی نیست و ما دائماً نیازمند تولید هنر به بهترین نحو ممکن هستیم.

شهریاری تأکید کرد: شهید فخری‌زاده از فلسفه و عرفان اسلامی برای پیشبرد اهداف عالی نظام جهوری اسلامی استفاده می‌کرد.


وی با اشاره به آیین دومین همایش ادبی فخر ایران که به همت سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع و به منظور بزرگداشت شهید دانشمند محسن فخری‌زاده در آستانه نخستین سالگرد عروج وی برگزار شد، اضافه کرد: عمق بخشی و شناساندن ابعاد و مولفه‌های شخصیتی این دانشمند والا مقام با زبان هنر به جامعه، از جمله اهداف این برنامه ما بوده است.

در این مراسم شاعرانی از جمله سعید حدادیان، مهدی جهاندار، عبدالرحیم سعیدی‌راد، سارا جلوداریان، حسین اسرافیلی، فراز ملکیان، عالیه مهرابی، الهام نجمی، محمدرضا طهماسبی به شعرخوانی در خصوص شخصیت شهید فخری‌زاده پرداختند.
 
  •  

    انتهای پیام/