شهرخبر

زیباترین گوسفندان جهان در این منطقه + عکس

زیباترین گوسفندان جهان در نیوزیلند هستند که ظاهری متفاوت دارند و شبیه به سگ های خانگی هستند و نژاد آن ها به نام والایس بلک نوز می باشد.

زیباترین گوسفندان جهان در این منطقه + عکس

به گزارش منیبان؛ یکی از حیواناتی که از همان ابتدای بشریت برای تامین نیازهای انسان استفاده شده اند، گاوها و گوسفندها می باشند که این روزها هم مشتقات گوسفندها و گاوها مورد استفاده ما هستند. با این وجود گوسفندها هم همانند حیوانات دیگر دارای نژادهای گوناگونی می باشند که به مرور این تغییرات نژادی بر روی خصوصیات ظاهری و حتی رفتاری آنها نیز موثر است.

اما آیا تا به حال اطلاعاتی در مورد یک نژاد نادر گوسفندان به نام " والایس بلک نوز " مطالعه نموده اید؟! آیا با این نژاد آشنا هستید؟! نژاد والایس بلک نوز متعلق به منطقه والایس واقع در سوئیس می باشد که این نژاد با نژادهایی که تاکنون مشاهده نموده اید بسیار متفاوت هستند و از طرفی شاید کم بودن این گونه می باشد.

اما اخیرا زن و مرد کشاورز اسکاتلندی با نام های سالی استراتدی و لیندسی، به دلیل علاقه ای که به این نژاد داشتند، با موفقیت توانستند 10 عدد از این نژاد زیبا و دوست داشتنی از گوسفندان را از اسکاتلند به مزارع خود منتقل سازند.

عکس-زیباترین-گوسفندان-دنیا

زن و شوهر کشاورز این روزها دارای زندگی بسیار دوست داشتنی در کنار این گوسفندها می باشند و حتی برای راحتی آنها به حومه شهر جابجا شدند.

با این وجود زمانیکه آنها قصد انتقال این گوسفندان زیبا را به مزارع خود داشتند، مخالفت های بسیار زیاد شد و گفته می شد که با این کار ممکن است جان آنها به خطر بیافتد و در عین حال آنها موفق به انتقال آنها شدند.

جالب ترین قسمت آنجایی است که این زوج نیوزیلندی تنها در طی مدتی کوتاه توانستند تعداد این گوسفندان را از 10 عدد به 16 عدد برسانند. اما به گفته خانم سالی استراتدی، این گوسفندان زیبا یکی از شگفت انگیزترین گونه ها می باشد که برخلاف گونه های دیگر گوسفندان به سگ های خانگی شباهت دارند!!

وبگردی