شهرخبر
آیت‌الله اعرافی:

سند جامع راهبردی نماز تصویب و عملیاتی شود / یک مسجد برای هر 1000 نفر

مدیر حوزه‌های علمیه با بیان اینکه افق ۵ ساله و ۱۰ ساله و سند جامع راهبردی نماز تدوین، تصویب و عملیاتی شود، گفت: بر اساس آمایش حوزه‌های علمیه برای هر هزار نفر یک مسجد تراز با تمام شاخص‌های برجسته برنامه‌ریزی شده است.

علیرضا اعرافیبه گزارش ایکنا، آیت‌الله علیرضا اعرافی، ظهر امروز، هفتم آذرماه در جلسه شورای اقامه نماز استان قم که در مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه برگزار شد، با تأکید بر اینکه همگان باید مقوّم و تحکیم‌بخش فرهنگ نماز در کشور به ویژه استان باشیم، بیان کرد: نیاز است تا هرچه سریع‌تر افق ۵ ساله و ۱۰ ساله و سند جامع راهبردی نماز تدوین، تصویب و عملیاتی شود.

مدیر حوزه‌های علمیه در ادامه با بیان اینکه بر اساس آمایش حوزه‌های علمیه برای هر هزار نفر یک مسجد تراز با تمام شاخص‌های برجسته برنامه‌ریزی شده است، اظهار کرد: قم باید در رونق بخشی و فعالیت مساجد الگویی برای تمام کشور باشد.

امام جمعه قم با بیان اینکه در شهر قم، نباید هیچ روستا و حاشیه شهری بدون مسجد و امام جماعت باشد، یادآوری کرد: حوزه‌های علمیه و سازمان تبلیغات ضمن شناسایی بسترها، نقیصه فقدان مسجد و حضور ائمه جماعات در محلات استان برطرف شود.

وی با تأکید بر اینکه نباید هیچ مدرسه‌ای از جمله مدارس متوسطه دور از برپایی اقامه نماز جماعت و بدون امام جماعت باشد، یادآور شد: باید روحانیون آموزش دیده خوش سلیقه و مستعدی برای حضور در مدارس تربیت و کارگروه تخصصی بدین منظور تشکیل شود.

عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه، بر اهمیت تخصیص بخش ویژه نماز در کتاب سال حوزه تاکید ورزید و ابراز کرد: درختواره رشته‌های حوزه بستری است که که چندین رشته مربوط به عبادت، نماز و نیایش در آن دیده شده است، عملیاتی‌سازی آن نیازمند توجه ویژه و توسعه دانشی در این عرصه است.

وی بر لزوم توجه به نحوه مسجد پایه کردن اجتماعات تأکید و اظهار کرد: با توجه به اهمیت عمق‌بخشی به فعالیت‌ها نیاز است تا دو کمیته فنی و زیرساختی و نیز کارگروه محتوا و برنامه‌ریزی تأسیس و نهادهای فرهنگی و دینی استان در آن حضور فعال و پررنگ‌تری داشته باشند.

انتهای پیام