به گزارش برنا به نقل از سانا، برخی از شهروندان سوریه در روستاهای جنوب استان الحسکه از سوی نیروهای موسوم به دموکراتیک سوریه که مورد حمایت آمریکا هستند، ربوده و به مکانی نامعلوم انتقال داده شده‌اند.

در این گزارش گفته شده که نیروهای شبه نظامی وابسته به آمریکا با خودروهای نظامی خود روستاهای خربه التمر، اللیلی و الطارقیه جنوب شهر الحسکه را محاصره کردند و سپس با حمله به خانه‌های مردم و تفتیش این خانه‌ها، تعدادی از اهالی روستا را ربودند.

هنوز نیروهای موسوم به دموکراتیک سوریه بیانیه و یا توضیحی را در این ارتباط ارائه نداده اند، اما چند روز پیش از این نیز نظامیان آمریکایی یک کاروان نظامی شامل ۱۱۰ خودرو و تجهیزات نظامی را از پایگاه خود در فرودگاه خراب الجیر واقع در حومه الحسکه خارج کردند، این اقدام از طریق گذرگاه «الولید» صورت گرفت.

منابع محلی اعلام کردند که کاروانی با ۷۰ خودروی نظامی آمریکا در ساعت ۳ بامداد به وقت محلی از طریق گذرگاه مذکور به سمت شمال عراق حرکت کرد، خروج نظامیان با پوشش بالگردهای آمریکایی انجام شد.

این منابع افزودند که پس از آن کاروانی دیگر با ۴۰ خودروی نظامی به موازات حرکت بالگردهای آمریکایی از پایگاه خود خارج شدند.

در طول این عملیات، تمامی راه‌های منتهی به فرودگاه «خراب الجیر، توسط شبه نظامیان قسد که مورد حمایت آمریکا هستند، بسته شده بود.

انتهای پیام/