شهرخبر

رایزنی پلاسخارت با هادی العامری

 • اخبار آسیای غربی

 • رایزنی پلاسخارت با هادی العامری

  منابع عراقی اعلام کردند که نماینده سازمان ملل در امور عراق با رئیس ائتلاف فتح دیدار و گفتگو کرده است.

  به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، یک روز بعد از انتقاد شدید رئیس ائتلاف فتح از عملکرد دفتر نمایندگی سازمان ملل در عراق، «جنین هنیس پلاسخارت»، نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل در امور عراق، با «هادی العامری»، رئیس ائتلاف فتح، دیدار کرد.

  پلاسخارت با انتشار توئیتی تأکید کرد که در دیدار با رئیس فتح ابراز امیدواری کرده که کمیساریای عالی مستقل انتخابات و هیئت قضائی با استقلال کامل به شکایت های انتخاباتی رسیدگی کنند.

  وی افزود که در این دیدار بر ضرورت یافتن راه حل های سیاسی جدی و تشکیل دولتی فراگیر که آمال ملت عراق را تأمین کند تأکید کرده است.

  پیش از این العامری، با انتقاد شدید از عملکرد رئیس دفتر سازمان ملل در عراق تأکید کرد که اقدامات «جنین هنیس پلاسخارت» موجب متزلزل شدن اعتماد به عملکرد دفتر نمایندگی سازمان ملل شده است.

  او گفت که همکاری گسترده و روابط خوبی با دفتر سازمان ملل در عراق دارد و به نقش سازنده آن ایمان دارد، اما اقدامات رئیس این دفتر و آنچه العامری دخالت‌های وی در انتخابات و نتایج آن توصیف کرد «اعتماد ما را متزلزل کرده است».

  العامری افزود که رئیس دفتر سازمان ملل باید در چارچوب مسئولیت‌های خود عمل کند و طوری رفتار نکند که انگار رئیس کمیساریای انتخابات عراق است.

  انتهای پیام/