شهرخبر

هواشناسی ایران ۱۴۰۰/۰۹/۰۵؛ بارش باران و برف در ۱۱ استان/ هشدار هوای ناسالم برای تمام گروه‌های سنی ۷ استان

 • اخبار هواشناسی

 • هواشناسی ایران 1400/09/05؛ بارش باران و برف در 11 استان/ هشدار هوای ناسالم برای تمام گروه‌های سنی 7 استان

  سازمان هواشناسی با صدور هشدار درباره افزایش آلودگی هوا طی شنبه تا چهارشنبه هفته آینده در ۷ شهر از بارش باران و برف در ۱۱ استان خبر داد.

  به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، بر اساس تحلیل نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی طی 24 ساعت آینده در استان‌های گیلان، شمال آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، برخی مناطق خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، جنوب لرستان، شمال فارس، جنوب غرب اصفهان، شنبه در استان‌های کرمان، کهگیلویه و بویراحمد و شمال فارس بارش پراکنده همراه با رعدوبرق پیش بینی می‌شود.

  روز یکشنبه در اکثر مناطق کشور آسمان صاف و جوی آرام خواهیم داشت.

  روزهای دوشنبه و سه شنبه شرایط برای رگبار، وزش باد شدید موقتی و وزش باد شدید در استان‌های کرمان، هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان مهیاست.

  بر اساس اعلام سازمان هواشناسی به دلیل پایداری جو در اکثر مناطق کشور افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و آلودگی هوا تا روز چهارشنبه در شهرهای صنعتی و پرجمعیت ادامه خواهد داشت. خلیج‌فارس نیز روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده مواج خواهد بود.

  توصیف سامانه: پایداری جو

  زمان شروع: شنبه 1400/09/06

  زمان پایان: چهارشنبه 1400/09/10

  نوع مخاطره: افزایش غلطت آلاینده‌ها و کاهش کیفیت هوا.

  منطقه اثر:

  شنبه 1400/09/06 : تهران، کرج، اراک، اصفهان، ارومیه، تبریز، مشهد.

  یکشنبه 1400/09/07 : تهران، کرج، اراک، اصفهان، ارومیه، تبریز، مشهد.

  دوشنبه 1400/09/08 : تهران، کرج، اراک، اصفهان، ارومیه، تبریز، مشهد.

  سه‌شنبه 1400/09/09 : تهران، کرج، اراک، اصفهان، مشهد.

  چهارشنبه 1400/09/10 : تهران، کرج، اصفهان، مشهد.

  اثر مخاطره: افزایش شاخص کیفیت هوا درحد ناسالم برای گروه های حساس و احتمال رشد آن تا ناسالم برای تمام گروه‌ها در مناطق صنعتی و پرتردد در صورت عدم کنترل منابع آلاینده (ثابت و متحرک).

  توصیه: پرهیز از ترددهای غیر ضروری، به‌ویژه سالمندان، کودکان و افراد با سابقه بیماری، عدم فعالیت فیزیکی و ورزشی در فضای باز، مدیریت سوخت و زمان فعالیت واحدهای صنعتی در سطح و حومه کلان شهرها.

  انتهای پیام/