شهرخبر
گفت‌وگو|

سردار سنایی‌راد: قدرت دفاعی تکیه‌گاه قوی برای تیم مذاکره کننده ایران است

معاون سیاسی دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا با بیان اینکه قدرت دفاعی و امنیتی، تکیه‌گاه قوی برای تیم مذاکره کننده ایران است، گفت: مذاکره، باید به حفظ منافع ملی با برداشتن تحریم‌های ظالمانه دشمن ختم شود.
در گفت‌وگو با میزان، در آستانه موعد از سرگیری مذاکرات برای رفع تحریم‌ها، تأمین منفعت و رفع تحریم هارا از مؤلفه‌های منطق حاکم بر مذاکره برشمرد و گفت: مهم‌ترین ملاک و معیار در جریان مذاکرات تحقق منافع ملی و رفع تحریم‌هاست.

معاون سیاسی دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا با اشاره به تجربیات تلخ مذاکره در نشست‌های برجامی گذشته، تصریح کرد: توافق برجامی درگذشته منافع جمهوری اسلامی و ملت عزیز ایران را برآورده نکرد.


سنایی راد شفافیت بدعهدی و عدم نفع ایران از برجام را از خروجی‌های مهم توافق برجامی درگذشته دانست و اضافه کرد: تجربه تاریخی برجام در اختیار تیم مذاکره‌کننده دولت سیزدهم است، باید از آن تجربه کسب کنند و به دنبال مذاکره‌ای باشند که خسارات و اشتباهات قبل تکرار نشود.

معاون سیاسی دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا تأکید کرد: مذاکره، باید به حفظ منافع ملی با برداشتن تحریم‌های ظالمانه دشمن ختم شود، این هدف در جریان مذاکرات با توجه به تجارب گذشته ان‌شاءالله محقق خواهد شد.


سنایی راد با اشاره به اینکه تیم مذاکره‌کننده، نسبت به برداشته شدن تحریم‌ها کوتاه نیاید، اضافه کرد: متأسفانه بازی پیچیده و مبهم اروپایی‌ها درگذشته، امروز نوعی واقع‌بینی را هم رقم‌زده است که نباید به وعده‌های هیچ طرفی دل‌خوش کرد.


وی خطاب به‌طرف‌های مذاکره، افزود: همه طرف ها به این نکته کلیدی توجه کنند که نه تنها بایستی در تأمین منافع ایران با برداشتن تحریم‌ها اقدام کنند و برای جبران خسارات ناشی از خروج آمریکایی‌ها از برجام، اقدامات جبرانی داشته باشند، تا بخشی از این اعتماد مخدوش شده ناشی از بدعهدی آمریکایی‌ها و متحدان غربی آن‌ها جبران شود.


معاون سیاسی دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا امنیت داخلی تا قدرت نظامی را از مؤلفه‌های افزایش قدرت چانه‌زنی در مذاکرات برشمرد و تصریح کرد: قدرت دفاعی جمهوری اسلامی ایران، گزینه‌های نظامی را از روی میز برداشته است و تیم مذاکره‌کننده نباید تعللی در استفاده از موقعیت برابر پای میز مذاکره به وجود بیاورد، لذا درگذشته آن‌ها با چنین ادعا‌هایی دنبال پیشبرد اهداف واهی خود پای میز مذاکرات بودند.

سنایی راد اظهار داشت: شکست‌های پی‌درپی آمریکایی‌ها در غرب آسیا و منطقه و دست‌یابی جمهوری اسلامی ایران به اقتدار دفاعی و امنیتی و توان نیرو‌های مسلح، پشتوانه‌ای محکم برای تیم مذاکره‌کننده است.
 
  •  

    انتهای پیام/