شهرخبر

خطر استفاده از سونای مادون قرمز را بشناسید

کارگر آنلاین | سونای مادون قرمز محبوبیت زیادی در سالن های ورزشی، آبگرم و سایر مراکز در سراسر جهان پیدا کرده است. سونا مادون قرمز به دلیل نحوه کار آنها مزایایی را ارائه می دهد که سایر سونا های سنتی از آن بهره مند نیستند.

به گزارش کارگر آنلاین  مثل بسیاری از ترندهای جدید دنیای سلامتی، برای سونای مادون قرمز نیز لیست بلندبالایی از فواید متنوع بیان می‌شود؛ از کاهش وزن گرفته تا بهبود گردش خون، کاهش درد و خارج کردن سموم از بدن.سونای مادون قرمز حتی در بین بعضی از سلبریتی‌ها نیز طرفدار دارد از جمله لیدی گاگا، گوئینت پالترو و سیندی کرافورد.با وجود اینکه این روزها فواید زیادی برای سونای مادون قرمز بیان می‌شود و ممکن است بسیاری از آنها حقیقت داشته باشد، قبل از اینکه هر چیز جدیدی را که مرتبط با وضعیت سلامتی شما است، امتحان کنید، باید دقیق و موشکافانه در مورد آن تحقیق کنید تا متوجه شوید چه مقدار از هیاهوها و ادعاهای این روزها، حقیقت دارد و قابل‌اطمینان است.

برای اینکه بتوانید حقیقت علمی پنهان در سونای مادون قرمز را بشناسید و بدانید که آیا این سونا فواید مطرح شده را دارد و ارزش امتحان کردن دارد یا نه، از سه متخصص برای ارزیابی آن کمک گرفته‌ایم: سیندی کاب (CC)، پرستار متخصص در امور سلامت زنان و مراقبت پوست، دنیل باب‌نیس (DB) مربی شخصی و استاد دانشگاه کالج لکوانا و دبرا رز ویلسون (DRW)، دانشیار و درمانگر بهداشت.در ادامه‌ی این مطلب از دلگرم، چند سوال مهم در مورد سونای مادون قرمز را از این متخصصان پرسیده‌ایم. جواب هر کدام از آنها با مخفف نام و نام خانوادگی‌شان مشخص شده است:

وقتی در سونای مادون قرمز هستیم، چه اتفاقی برای بدن ما می‌افتد؟

کدام دسته از افراد و با کدام مشکلات مربوط به سلامتی، بهره‌ی بیشتری از سونای مادون قرمز می‌برند و چرا؟

تحقیقات انجام گرفته روی ورزشکاران، نشان داده است که گرما و سونای مادون قرمز، اگر با تغذیه مناسب، خواب و ماساژ همراه شود، روند ترمیم و التیام دردها و مشکلات مرتبط با حرکات ورزشی را سریع‌‌تر می‌کند. طبق نتایج یک تحقیق، این روش به عنوان جایگزینی برای درمان‌های دارویی می‌تواند ابزاری برای درمان دردهای مزمن یا مقاوم به درمان باشد. همچنین برای کسانی که گرمای تخت‌های برنزه کردن را دوست دارند، ولی می‌خواهند از اشعه سرطان‌زای فرابنفش دور بمانند، این روش، جایگزین مناسبی است.


چه کسانی نباید از سونای مادون قرمز استفاده کنند؟

خطرات احتمالی استفاده از سونای مادون قرمز چیست؟

سونای مادون قرمز - آیا سونای مادون قرمز مفید است؟