شهرخبر

رئیس مجلس الجزایر:

حضور گانتز در مغرب حاکمیت الجزایر را هدف گرفته است

حضور گانتز در مغرب حاکمیت الجزایر را هدف گرفته است

رئیس مجلس الجزایر تاکید کرد که حضور وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در مغرب به طور مستقیم تهدید کننده حاکمیت کشورش است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری رسمی الجزایر، صالح قوجیل رئیس مجلس الجزایر امروز پنجشنبه اعلام کرد که کشورش محور گفتگوهای وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در مغرب بوده است.

وی همچنین در خلال سخنرانی در مجلس الجزایر تاکید کرد که دشمنان این کشور برای مانع افکنی در مسیر رشد و پیشرفت الجزایر دست به ائتلاف سازی می‌زنند، امروز تمامی امور روشن است وزیر جنگ رژیم صهیونیستی وارد کشور همسایه ما می‌شود وزیر خارجه این رژیم نیز الجزایر را از مغرب تهدید می‌کند و هیچگونه واکنشی از سوی حکومت مغرب نسبت به این موضوع دیده نمی‌شود!

او در ادامه افزود: اگر این دیدار میان مقامات رژیم صهیونیستی و مغرب تنها در چارچوب مسائل اقتصادی رخ می‌داد هضم این موضوع با توجه به روابط بین مغرب و رژیم اسرائیل که به سال‌ها پیش باز می‌گردد، راحت تر بود.

رئیس مجلس الجزایر توضیح داد: وضعیت زمانی که وزیر جنگ رژیم صهیونیستی به مغرب می‌رود تفاوت پیدا می‌کند چرا که الجزایر هدف این گفتگوهای نظامی است، کجایند برادران ما کجا است آن جهان عرب و برادران فلسطین!

قوجیل در پایان افزود: موضع الجزایر در قبال صحرای غربی تغییر نخواهد کرد چرا که این موضوع با سرنوشت مردم الجزایر گره خورده است مقامات الجزایر همواره حامی حقوق و منافع ملت الجزایر بوده اند.

گفتنی است که امروز (پنجشنبه) مردم مغرب در اعتراض به سفر «بنی گانتز» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی به شهر رباط دست به برگزاری تظاهرات زدند.

بر اساس این گزارش، مغربی‌ها در جریان تظاهرات با سر دادن شعارهایی سفر بنی گانتز به رباط را به شدت محکوم کردند. تظاهرات کنندگان خواستار قطع روابط مغرب با رژیم صهیونیستی شدند.

روز گذشته نیز کمیته‌های مقاومت فلسطین به سفر گانتز به مغرب واکنش نشان داده بودند. در بیانیه کمیته‌های مقاومت فلسطین آمده است: گانتز یک جنایتکار جنگی بوده و سفر او به مغرب محکوم است. استقبال از گانتز توسط مقامات مغرب اوج فروپاشی ارزش‌های اخلاقی نزد آنها را به نمایش گذاشت.