شهرخبر

در بیانیه تبریک سالروز تشکیل بسیج عنوان شد؛

مرکز قرآنی بسیج با روحیه‌ای مطالبه گر در پی جامعه ای مهدوی است

مرکز قرآنی بسیج با روحیه‌ای مطالبه گر  در پی جامعه ای مهدوی است

مرکز قرآن و عترت سازمان بسیج دانشجویی با هدف فرهنگسازی، گفتمان سازی با روحیه‌ای مطالبه گر و با مأموریت تربیت مدیر قرآنی انقلابی مصرانه در پی جامعه‌ای قرآنی و مهدوی است.

به گزارش خبرنگار مهر، امروز پنجم آذرماه مصادف با تشکیل بسیج مستضعفان به فرمان امام خمینی (ره) است. بر همین اساس مرکز قرآن و عترت بسیج دانشجویی بیانیه ای صادر کرده است. متن این بیانیه بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

«إِنَّ الَّذِینَ قَالُوا رَبُّنَا اللَّهُ ثُمَّ اسْتَقَامُوا تَتَنَزَّلُ عَلَیْهِمُ الْمَلَائِکَةُ أَلَّا تَخَافُوا وَلَا تَحْزَنُوا وَأَبْشِرُوا بِالْجَنَّةِ الَّتِیکُنْتُمْ تُوعَدُونَ» (فصلت/۳۰)

همانا آنان که گفتند پروردگار ما خدا است و سپس پایداری ورزیدند. فرشتگان بر ایشان فرود آید که نترسید و نه اندوهگین باشید و مژده باد شما را به بهشتی که بدان نوید داده می شدید.

رهبر معظّم انقلاب: بسیج، عبارت است از مجموعه‌ای که در آن، پاک‌ترین انسان‌ها، فداکارترین و آماده‌به‌کارترین جوانان کشور، در راه اهداف عالی این ملت و برای به کمال رساندن و به خوشبختی نائل کردنِ این کشور، جمع شده‌اند. ۱۳۷۶/۰۹/۰۵

پنجم آذرماه سالروز تاریخی صدور فرمان رهبر کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره) در تشکیل بسیج دانشجویی را در حالی گرامی می‌داریم که این شجره طیّبه و نهاد اصیل دانشگاهی و انقلابی با همان طراوت و نشاط سال‌های آغازین تولد خود، در عرصه‌های مختلف علمی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی‌نظام جمهوری اسلامی حضور دارد.

اندیشه متعالی و عمیق بسیج برخاسته از عمق معارف الهی، قرآنی و اهل‌بیت علیهم السلام بوده که توسط بنیانگذار حکیم و ارزشمند انقلاب اسلامی شکل گرفت و در تک تک مردمان انقلابی سرزمین اسلامی ما ریشه پروراند و در تشکّل‌های مختلف بسیج مستضعفین ظهور یافت و به فرهنگی فراگیر و گسترده جهان‌گستر تبدیل گشت.

ورود محکم بسیج در هر عرصه و میدانی‌، دارای رویکردی انقلابی، جهادی و تحول‌گرا بوده است. اینک ورود بسیج دانشجویی به میدان قرآن و عترت ورودی شجاعانه، عالمانه، پرشور و البته طبق وظیفه دینی و انقلابی خود در پی تربیت نیروی مدیر جوان انقلابی قرآنی است.

مرکز قرآن و عترت سازمان بسیج دانشجویی با هدف فرهنگسازی، گفتمان سازی و تعمیق معارف قرآن کریم در بین دانشجویان مجدانه و خستگی ناپذیر به مسیر خود ادامه داده کمااینکه ثبات مدیران و عدم چرخش مدیریتی و رسوب تفکر راهبردی و ساختارهای تودرتو و عریض و طویل در بخش‌هایی از فضاهای قرآنی کشور کمی کار را دشوار کرده اما این مرکز با روحیه‌ای مطالبه گر و با مأموریت تربیت مدیر قرآنی انقلابی مصرانه در پی جامعه‌ای قرآنی و مهدوی است.

مرکز قرآن و عترت سازمان بسیج دانشجویی در آخر ضمن تکریم و بزرگداشت هفته مقدس بسیج، باری دیگر با حکیم فرزانه انقلاب امام خامنه‌ای تجدید بیعت نموده و به روح عظیم‌الشان امام راحل، شهدا درود و سلام فرستاده. و از همه بسیجیان و ارادتمندان انقلاب اسلامی درخواست می‌کنیم با روحیه انقلابی، جهادی و ایمان خود ما را در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی یاری دهند.
وَالسَّلامُ عَلَی مَنِ اتَّبَعَ الهُدَی