شهرخبر

الرای کویت فاش کرد؛

سرقت برج مراقبت از پایگاه نظامی آمریکا در کویت

سرقت برج مراقبت از پایگاه نظامی آمریکا در کویت

منابع کویتی از سرقت برج مراقبت به طول ۱۳ متر از پایگاه نظامی آمریکا در کویت خبر دادند و از تحقیقات گسترده در این زمینه برای یافتن سارقان خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری مهر، رسانه‌های کویتی از حادثه سرقت برج مراقبت از پایگاه نظامی امریکا در کویت خبر داده و تأکید کرده‌اند که تحقیقات امنیتی برای بررسی این حادثه آغاز شده است.

منابع امنیتی به روزنامه الرای کویت اعلام کردند که تحقیقات امنیتی گسترده برای یافتن سارقان برج مراقب پایگاه نظامی ارتش آمریکا در منطقه الادیرع در جریان است.

این منابع افزودند: افسران ارتش آمریکا از سرقت یک برج مراقبت به طول ۱۳ متر از پایگاه نظامی خود در منطقه الادیرع خبر دادند. این موضوع یعنی سرقت، صبح روز سه شنبه و پس از بازدید افسران ارتش آمریکا از این پایگاه مشخص شد و آنها متوجه شدند که این برج نیست و پرونده ای در این باره تشکیل شده و عوامل امنیتی تحقیقات گسترده را برای شناسایی سارقان شروع کرده اند.

منابع مذکور اعلام کردند که این پس از پایان رزمایش نظامی روز پنجشنبه گذشته که نیروهای کویتی و عربستانی و آمریکایی در آن مشارکت کردند، رخ داده است.سارقان با استفاده از نبود دوربین‌های مداربسته در اطراف این پایگاه در منطقه الادیرع کویت، یک برج مراقبت ۱۳ متری را به سرقت برده‌اند.

این منابع گفته‌اند که این برج به همراه مجموعه‌ای از تجهیزات نظامی اخیراً به علت مانور مشترک نظامی کویت و عربستان و امریکا، به این بخش از پایگاه منتقل شده بود که فاقد دوربین های مداربسته است.