شهرخبر

مالزی اسکوش‌بازان رژیم صهیونیستی را به مسابقات جهانی راه نداد


مالزی اسکوش‌بازان رژیم صهیونیستی را به مسابقات جهانی راه نداد

مقامات دولت مالزی اجازه ورود تیم اسکواش رژیم صهیونیستی به این کشور برای حضور در مسابقات جهانی را نداده‌اند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، مالزی در حالی میزبان مسابقات پیش‌روی جهانی اسکواش است که مقامات این کشور اجازه ورود تیم اسکواش رژیم صهیونیستی به این کشور را صادر نکرده‌اند. اتحادیه اسکواش رژیم صهیونیستی اعلام کرده در صورتی که این اتحادیه مطمئن نشود که این تیم می‌تواند در مسابقات قهرمانی جهان که قرار است ماه آینده میلادی در کشور مالزی برگزار شود، شرکت نکند، به فدراسیون جهانی اسکواش شکایت خواهد کرد.

جرارد مونتیرو، رئیس اتحادیه اسکواش مالزی در پاسخ به درخواست رئیس فدراسیون جهانی اسکواش گفته است که این کشور نمی‌تواند امنیت و رفاه اعضای تیم رژیم صهیونیستی را تضمین کند و همین باعث اعتراض صهیونیست‌ها شده است. رژیم صهیونیستی و مالزی روابط دیپلماتیک خود را حفظ نکرده‌اند و صهیونیست‌ها هم از سفر به این کشور در جنوب آسیا منع شده‌اند. ماهاتیر محمد، نخست وزیر سابق مالزی، زمانی گفته بود که "خوشحال است که به او برچسب یهودسِتیز زده‌اند."

مسابقات جهانی اسکواش که از تاریخ 7 دسامبر (16 آذر) آغاز می‌شود، ابتدا قرار بود در نیوزیلند برگزار شود، اما در نتیجه محدودیت‌هایی که در این کشور به خاطر همه‌گیری ویروس کرونا وضع شد، میزبانی  به مالزی منتقل شد. آویو بوشینسکی، رئیس اتحادیه اسکواش رژیم صهیونیستی، پیشنهاد انتقال مسابقات جهانی به اسرائیل را داده است.

چیلی تروپر، وزیر ورزش و فرهنگ رژیم صهیونیستی هم در بیانیه‌ای گفت: باور نمی‌کنم که در این دوران مدرن، هنوز جایی برای تبعیض و همچنین درآمیختن ملاحظات سیاسی و ورزش وجود دارد.

در سال 2019، کمیته بین‌المللی پارالمپیک حق میزبانی مسابقات را در همان سال از مالزی سلب کرد چون مقامات این کشور اجازه شرکت ورزشکاران رژیم صهیونیستی را نداد.

اگر این موضوع حل نشود، صهیونیست‌ها قصد دارند از فدراسیون جهانی اسکواش در دادگاه حکمیت ورزش (CAS) شکایت کند.

انتهای پیام/