پست عاطفه رضوی از زنانی که با گرگها می دوند /عکس

عاطفه رضوی زاده 15 اسفند ماه سال 1347 در تهران ، بازیگر و چهره پرداز ایرانی و همسر حسین پاکدل است. عاطفه رضوی تصویر زیر را در صفحه رسمی اینستاگرام خود منتشر کرد.عاطفه رضوی با انتشار این عکس نوشت:

زنانی که با گرگها می دوند

” …هر کسی که به زنی نزدیک می شود در حضور دو زن قرار دارد. یک موجود بیرونی و یک مخلوق درونی. موجود بیرونی در روشنایی روز زندگی می کند و براحتی قابل مشاهده است. اغلب با فرهنگ ملموس انسانی مطابق است اما مخلوق درونی اغلب ناگهان ظاهر می شود و به سرعت ناپدید می گردد و پشت سر خود احساسی عجیب و اعجاب آور به جا می گذارد، انگار دارای یک روح وحشی طبیعی است. این طبیعت دو گانه بصورتی است که یکی با ثبات تر و سرزنده تر و دیگری بی اعتناتر و سردتر است. خویشتن متمدن موجودی خوب است ولی کمی تنهاست. خویشتن وحشی هم به خودی خود خوب است اما آرزومند رابطه با دیگری است. از دست رفتن قدرت های روحی و عاطفی زنان ناشی از جدایی این دو طبیعت از یکدیگر و وانمود کردن به این است که دیگری وجود ندارد…”

قسمتی از کتاب "زنانی که با گرگها می دوند"

نویسنده: "کلاریسا پینکولا استس"

مترجم: "سیمین موحد"

پست عاطفه رضوی از زنانی که با گرگها می دوند /عکس

بیوگرافی و زندگینامه عاطفه رضوی

 

بیوگرافی عاطفه رضوی

عاطفه رضوی زاده 15 اسفند ماه سال 1347 در تهران ، بازیگر و چهره پرداز ایرانی و همسر حسین پاکدل است. او درسال 1363 در دوره دبیرستان موفق به کسب رتبه اول در اجرای نمایش شد و به دنبال آن توسط آموزش و پرورش ناحیه به وزارت ارشاد معرفی گردید.
او دوره دو ساله تئاتر را در تالار محراب گذراند و سال 1365 به عنوان هنرجوی گریم زیر نظر عبدالله اسکندری شروع به کار نمو.

پست عاطفه رضوی از زنانی که با گرگها می دوند /عکس

زندگی شخصی عاطفه رضوی

او فارغ التحصیل دوره های گریم زیر نظر عبدالله اسکندری در سال 1365 است او بازیگری را در نوجوانی شروع کرد، او یکبار ازدواج ناموفق داشته و حالا بصورت خانوادگی در عرصه هنر فعال هستند
17 17ساله بود که نخستین نقش خود را در فیلم آن سوی آتش در سال 1366 با کارگردانی کیانوش عیاری شروع کرد سپس دوره دو ساله تئاتر را در وزارت ارشاد گذرانده بودم و پس از پایان آن زیر نظر عبدالله اسکندری گریم را آموختم می گوید در آن سال ها بازیگری و چهره پ ردازی به یک اندازه برایم جذاب بود و به دنبال این بودم که هر دو را دنبال کنم.
 

پست عاطفه رضوی از زنانی که با گرگها می دوند /عکس

 
عاطفه رضوی در کنار همسرش حسین پاکدل

همسرعاطفه رضوی

حسین پاکدل (متولد 1338 اصفهان) نویسنده، نمایش نامه نویس، مجری صدا و سیما و کارگردان ایرانی است. او در سال های 1366 تا 13733، مدیریت پخش شبکه اول سیما را بر عهده داشت. همچنین مدیر دوره های دهم و یازدهم جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان بود. او مدتی نیز مدیریت تئاتر شهر را بر عهده داشت. از کارهای او می توان نویسندگی و کارگردانی نمایش های حضرت والا و رقص زمین را نام برد. وی برادر مهدی پاکدل و مسعود پاکدل است.

فرزند عاطفه رضوی

پست عاطفه رضوی از زنانی که با گرگها می دوند /عکس

 
عاطفه رضوی و دخترش صبا پاکدل
 
حسین پاکدل مجری و بازیگر با سابقه کشورمان سالهاست که با عاطفه رضوی ازدواج کرده است
این زوج هنرمند دختری به نام صبا پاکدل دارند.

همسر سابق عاطفه رضوی

مهرداد شکرابی 1360 در کارگاهی به طور حرفه ای نقاشی روی چرم را تجربه کرد. از سال 1360 تا 13622 خدمت مقدس سربازی را به اتمام رسانید. وی همچنین در سال 1362 نزد استاد اسکندری در سریال «هزاردستان» همزمان با آموزش و کار پرداخت. سپس به عنوان مجری در کارهای ایشان تا سال 76 مشغول بود. او از سال 76 با توصیه ایشان مستقلاً به عنوان طراح و مجری کار خود را ادامه داد. از فعالیت های جشنواره ای وی:سال 76 برای فیلم «ساغر» کاندید جشنواره فجر، سال 80 برای فیلم «مزاحم» کاندید جشنواره فیلم فجر و جشن خانه سینما، سال 78 سیمرغ بلورین را برای فیلم «بوی کافور، عطر یاس» بوده است. از دیگر فعالیت های وی سریال های:وزیر مختار، امام علی (ع)، زیر بازارچه، نجات یافتگان، مشق عشق، شبی از شبها، بدون شرح، باغ مظفر، مرد هزار چهره، مرد دو هزار چهره و قهوه تلخ را می توان نام برد.

برادر عاطفه رضوی

بهروز رضوی (زادهٔ 1326 در یزد) گوینده، مجری تلویزیون و بازیگر ایرانی است
بهروز رضوی همکاری خود را با رادیو در سال 1347 به عنوان گوینده آغاز کرد.
و برادر عاطفه رضوی دیگر بازیگر و چهره پرداز ایرانی است.
 

جوایز و افتخارات عاطفه رضوی

طراح چهره پردازی

پست عاطفه رضوی از زنانی که با گرگها می دوند /عکس

عاطفه رضوی در کنار دختر و همسرش

چهره پردازی عاطفه رضوی

پست عاطفه رضوی از زنانی که با گرگها می دوند /عکس

فریبا متخصص و  عاطفه رضوی

 

فیلم های عاطفه رضوی 

 

بازیگری عاطفه رضوی